Ana sayfa Sendika Yusuf Özdemir, Yeniden Din-Bir-Sen Genel Başkanı Seçildi

Yusuf Özdemir, Yeniden Din-Bir-Sen Genel Başkanı Seçildi

267

Din-Bir-Sen (Özerk Diyanet Vakıf Çalışanları Birliği Sendikası) 4.Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

15 Kasım 2020 tarihinde saat 10:00’da New Park Hotel’de düzenlenen genel kurulda Yusuf Özdemir, yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Kongreye çok sayıda üye ve delegenin yanı sıra Çalışan-Sen Konfederasyonu’ndaki diğer sendikaların temsilcileri de katılım sağladı.

Din-Bir-Sen’in yeni yönetimi şu şekilde:

Yusuf Özdemir (Genel Başkan)
Menderes Ateş (Genel Sekreter)
Abdullah Ballı (Genel Teşkilatlanma Sekreteri)
Şükrü Şahin (Genel İdari ve Mali İşler Sekreteri)
Yusuf Adli (Genel Eğitim, Basın-Yayın ve Sosyal İşler Sekreteri)
Mehmet Şirin Ersan (Genel Mevduat ve Toplu Sözleşme Sekreteri)
Mustafa Aksu (Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri)

Yönetim Kurulu’nda iki değişiklik

Önceki genel kurulda Yusuf Özdemir’in yönetiminde yer alan Teşkilatlanma Sekreteri görevinde bulunan Celalettin Akçadoğan ve Araştırma/Dış İlişkiler Sekreteri Yusuf Kuru, yeni yönetimde yer almadı. Yönetimdeki yeni isimler Abdullah Ballı ve Mustafa Aksu oldu.

Denetleme ve Disiplin Kurulu Organlarına ise şu isimler seçildi:

Denetleme Kurulu

Hüseyin Ersoy
Hasan Başol
Hızır Mahmut Demirci
Yunus Demir
Tevfik Acar

Disiplin Kurulu

Ali Bitim
Yasin Şahin
Osman Gür
Halit Tuci
Mehmet Sait Dilmaç

Yusuf Özdemir kimdir?

1971 yılında Samsun’un Terme ilçesinde doğan Yusuf Özdemir, İlkokulu Samsun’un Salıpazarı İlçesi Kuşcuğaz Köyünde, Orta ve Liseyi Terme İmam Hatip Lisesinde okudu. 1993 yılında Terme Dibekli Köyünde İmam-Hatip olarak göreve başladı. 2008 yılında kendi köyü olan Kuşcuğaz Mahallesinde görevine devam etti.

İmam Hatip Lisesinde öğrenci iken Milli Gençlik Vakfı Gençlik Kolları Başkanlığı ve bu vakfın ilçe yönetiminde görev alan Özdemir, öğrencilik yıllarından itibaren teşkilatçılık çalışmalarının içinde olmuştur. Özdemir çeşitli dernek çalışmalarının içinde yer alarak tecrübe kazanmış, yaptığı çalışmalar nedeniyle halk tarafından sevilen bir isim olmuştur.

Din-Bir-Sen Samsun Şube Başkan Yardımcılığı, Din-Bir-Sen Salıpazarı İlçe Başkanlığı, Yavuz Selim Vakfı Salıpazarı İlçe Başkanlığı, İmam Hatip Lisesi Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanlığı, Salıpazarı Turizm ve Tanıtım Derneğinin Sosyal İşler Sekreterliği, Semerkant Temsilciliği gibi görevlerden bulundu. Kendi köyü olan Kuşcuğaz Mahallesinde görevine devam etmekte iken Din-Bir-Sen’in 28-29 Kasım 2015 tarihinde yapılan 2. Olağanüstü kongresinde Genel Başkan olmuştur.Kasım 2015’den itibaren aylıksız izine ayrılarak profesyonel olarak sendika Genel Başkanlığını sürdürmektedir.03.05.2017 tarihinde Çalışan-Sen Konfederasyonu Genel Başkanlığına seçilmiştir.

Evli ve dört çocuk babasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here