Ana sayfa Arşiv Yeni Şırnak İl Müftüsü Mehmet Taştan Oldu! Mehmet Taştan Kimdir?

Yeni Şırnak İl Müftüsü Mehmet Taştan Oldu! Mehmet Taştan Kimdir?

01/01/1963 tarihinde, Adıyaman Merkez Kayatepe Köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde 1974, orta ve lise öğrenimini 1981 yılında Adıyaman İmam-Hatip Lisesinde tamamladı.

31/08/1981 tarihinde Adıyaman İli Kâhta İlçesi Yapraklı Köyü Camii Aday İmam-Hatibi olarak açıktan atandı. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Yüksek Öğrenimini yapmak için 11/06/1982 tarihinde buradaki görevinden istifa etti. İlahiyat Fakültesi öğrencisi iken 11/06/1985 tarihinde İstanbul İli Kartal İlçesi Kaynarca Orta Camii İmam-Hatipliğine tekrar açıktan atandı. İlahiyat tahsili sırasında Mehmet Emin Saraç olmak üzere çeşitli hocalardan Tefsir ve Hadis dersleri aldı. Askerlik hizmetini kısa dönem olarak 31/07/1987- 04/11/1987 tarihleri arasında tamamladı. Askerlik dönüşü tekrar Kaynarca Orta Camii İmam-Hatiplik görevine yeniden başladı. Antalya Hacı Mehmet GEBİZLİ Eğitim Merkezi’nde, 21.08.1989–29/01/1990 tarihleri arasında, Müftülük Hizmet Öncesi Eğitim Kursunu bitirdi. 17/03/1990 tarihinde, Erzurum İli Karaçoban Stajyer İlçe Müftüsü olarak naklen atandı. 16/02/1994 Bayburt İli Demirözü İlçe Müftüsü, 16/08/1994 Adıyaman İli Tut İlçesi, 03/11/1998 Kâhta İlçe Müftüsü, 04/10/2001 tarihinde Adıyaman Merkez İl Müftü Yardımcılığına, 01/09/2008 tarihinde Gölbaşı İlçe Müftülüğüne, 10.12.2013 tarihinde Hatay İli İskenderun İlçe Müftülüğüne naklen atandı. 24 Ekim 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile, Şanlıurfa İl Müftülüğü’ ne atanan Mehmet TAŞTAN, halen bu görevi yürütmektedir.

Evli ve 5 çocuk babasıdır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.