Ana sayfa Biyografi Yeni Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu Oldu: Vehap Kapıcıoğlu Kimdir?

Yeni Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu Oldu: Vehap Kapıcıoğlu Kimdir?

171

24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla atanan Yeni Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu Kimdir? Yeni Siirt İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu hakkında bilgiler ve Vehap Kapıcıoğlu biyografisi Dinihabermerkezi.com’da!

Vehap Kapıcıoğlu Kimdir? Biyografisi

Vehap Kapıcıoğlu Hayatı

1959 yılında Trabzon Of ilçesinin Söğütlü köyünde doğdu. İlkokulu Kıyıcık beldesi ve Söğütlü köyünde okuduktan sonra Hayrat Pınarca köyünde Hafızlığını ikmal etti. 1974 yılında 1 sene İstanbul Bayrampaşa Yeşil Cami Kur’an Kursunda Arapça tahsili yaptıktan sonra 1975-76 Eğitim ve Öğretim yılında Of İmam-Hatip Lisesinde tahsile başladı.1982 yılında eğitiminiz okul birincisi olarak bitirdi. İstanbul Üniversitesi Matematik Mühendisliğinde okumaya başlayan Vehap Kapıcıoğlu, ailevi durumundan dolayı buradan ayrılmak zorunda kaldı. 1983 yılında Of Gürpınar Kur’an Kursunda fahri Kur’an Kursu öğreticiliği yaptı. Yine aynı ilçede Yanıktaş köyünde 6 ay imamlık yaptı. 1984 yılında Kur’an Kursu Öğretmenliği sınavını kazanarak aynı kursta resmi öğreticiliğe başladı. Bu arada büyük biz azimle Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’ni bitirdi.

Vatani görevini yedek subay olarak İstanbul Hasdal Kışlasında tamamladı. Akabinde Kur’an Kursu Öğreticiliği görevine döndü. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İ.M.Y.O’yu kazandı.1994 yılında girdiği dikey geçiş sınavındaki başarısı ile aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesinde başladı.

Vehap Kapıcıoğlu Görev Yaptığı Yerler

1992-1999 yılında mezun oldu. 1992-1999 yılları arasında öğrencilik yıllarında İstanbul Kartal, Akşemsettin ve Topçamlar camilerinde görev yaptı. 1999 yılında açılan Haseki Eğitim Merkezinde ihtisas sınavını kazanan müftümüz 2002 yılında mezun oldu.

2002 yılında Ardahan ili Posof İlçesine ilçe müftüsü olarak atandı. Bundan sonra sırası ile Mart 2005 ayında Kastamonu İli Pınarbaşı ilçesine Ağustos 2008 ayında Edirne İli Uzunköprü İlçe Müftülüğüne atandı.

10 Ocak 2013 tarihinde İstanbul İl Müftüardımcısı, 23 Mart 2017 tarihinde Fatih Müftüsü ve son olarak Siirt İl Müftüsü olarak göreve başlayan Vehap KAPICIOĞLU, evli ve 4 çocuk babasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here