Ana sayfa Biyografi Yeni Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök Oldu: Mustafa Soykök Kimdir?

Yeni Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök Oldu: Mustafa Soykök Kimdir?

233

24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla atanan Yeni Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök Kimdir? Yeni Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök hakkında bilgiler ve Mustafa Soykök biyografisi Dinihabermerkezi.com’da!

Mustafa Soykök Kimdir?

1979 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Manisa İmam Hatip Lisesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim gördü. Klasik usulle Arapça okudu. Öğrencilik yıllarında sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulundu. Arkadaşlarıyla birlikte “18 Mart’ın Sesi Diyalog” ve “Kule” dergilerini çıkarttı. Fakülte mezuniyetinden sonra bir süre ticaretle meşgul oldu. Sivil toplum çalışmalarında aktif görevler aldı. Farklı konularda konferanslar, seminerler ve eğitimler verdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Görevleri

2003 yılında Denizli Buldan Kaşıkçı Köyü’ne imam hatip olarak atandı. Askerlik dönüşü Burdur’da vaizlik yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 30 ay süreli haseki yüksek ihtisas eğitimini 2008 yılında İstanbul’da tamamladı. Manisa Gölmarmara ve Manisa İl vaizliği yaptı. Altı ay süre ile Amerika Birleşik Devletleri’nde New York Din Hizmetleri Ataşeliği emrinde görevlendirildi.

2010 yılında hadis alanında yüksek lisansını tamamladı. Doktora çalışmaları tefsir alanında devam etmektedir. Manisa İl Müftülüğüne yeni atanan Mustafa Soykök evli ve bir çocuk babasıdır.

Mustafa Soykök Eserleri

1- Uygarlıkların Çöküşü

2- Sahih Dindarlık

3- İnsanlığın Saadeti İçin Hz. Muhammed (sas)

4- Gençler İçin Helal Rehberi (Baskı Aşamasında)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here