Ana sayfa Biyografi Yeni Çanakkale İl Müftüsü Şükrü Kabukçu Kimdir?

Yeni Çanakkale İl Müftüsü Şükrü Kabukçu Kimdir?

177

24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla atanan Yeni Çanakkale İl Müftüsü Şükrü Kabukçu Kimdir? Yeni Çanakkale İl Müftüsü Şükrü Kabukçu hakkında bilgiler ve Şükrü Kabukçu biyografisi Dinihabermerkezi.com’da!

Şükrü Kabukçu Kimdir?

1965 Denizli Serinhisar (Kızılhisar) doğumlu. İlkokulu doğum yeri Kızılhisar’da, İmam Hatip Lisesini Denizlide tamamladı. 1988 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. M.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı İslam Hukuku Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1989 yılında Başkanlıkta İmam Hatip olarak görev aldı.

Görev Yaptığı Yerler

1992 yılında Haseki Eğitim Merkezini bitirerek Sivas Koyulhisar ve Sakarya Akyazı ilçelerinde ilçe vaizi olarak, Bingöl Solhan, Bolu Mudurnu, Aydın Germencik ve Bolu Gerede İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 09.02.2012 tarihinde de Altındağ İlçe Müftüsü olarak göreve başladı.

06.06.2015 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararname ile İl Müftülüğüne atanan Şükrü Kabukçu 30.06.2015 tarihinde Afyonkarahisar İl Müftülüğü görevine başlamıştır. Daha sonra 24 Nisan 2020 Cumhurbaşkanlığı kararıyla Çanakkale İl Müftüsü olarak atanmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here