Ana sayfa Diyanet Yaz Kur’an kursu öğrencileri Eren Bülbül’ü andı

Yaz Kur’an kursu öğrencileri Eren Bülbül’ü andı

2

Giresun Espiye İlçe Müftülüğünce Şehit Eren Bülbül, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ve tüm şehitler için “Anma Programı” düzenlendi.

Espiye Ulu Camii’nde yaz Kur’an kursu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen programda konuşan Espiye İlçe Müftüsü Osman Gülbe, çocuklara şehitliğin önemini ve Şehit Eren Bülbül’ü anlattı.

Şehitliğin bir insanın erişebileceği en üstün mertebe olduğunu belirten Gülbe, “Eren kardeşimiz şehit düştüğünde sizin yaşlarınızda idi. O çocuk yaşta olmasına rağmen kocaman bir yüreğe sahip, göğsü vatan sevgisi ile çarpan cesur bir gençti. O komutanlara düşmanın yerini gösterirken haince vurulmuştur, şehadet şerbetini içerken dahi kendini düşünmeyip ateş eden teröristleri işaret ederek, ‘Komutanım yere yatın’ diye seslenip askeri korumaya çalışmıştır. Rabbim her birimize ondaki iman, cesaret ve vatan sevgisinden nasip eylesin.” dedi.

Programda yaz Kur’an kursunda eğitim gören çocuklar, hafız öğrenciler ve din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilavet edildi, ilahiler okundu.

Müftü Gülbe, şehadetinin 6’ıncı yıl dönümünde Eren Bülbül ve tüm şehitler için dua etti. 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here