Ana sayfa Arşiv Tokat’ta Köy Muhtarının İmama Kurduğu Kumpas Pes Dedirtti

Tokat’ta Köy Muhtarının İmama Kurduğu Kumpas Pes Dedirtti

20141

Tokat’ın Erbaa ilçesinin Kızılçubuk Köyü’nde görev yapan imama köy muhtarının kurduğu kumpas, bu kadarda olmaz dedirtti. 

Olay özetle şu şekilde:

“Tokat Erbaa Kızılçubuk Köyü’nün muhtarı, köyün imamından borç para istiyor, imamda veriyor. Üzerinden çok zaman geçmesine rağmen köy muhtarı, köydeki cami imamına borcunu ödemiyor. İmam, muhtara borcunu ne zaman ödeyeceğini soruyor. Bunun üzerine köy muhtarı, bir yerden alacağı olduğunu ve oraya beraber giderek kendisine borcunu orada ödeyeceğini söylüyor. Köy muhtarı, imamı Amasya’daki bir gazinoya götürüyor. İmam oranın gazino olduğunu anlayamıyor. Orada fotoğraflanarak; “cami imamı sürekli gazinoya geliyor, içki içiyor” denilerek Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayet ediliyor. Köyün imamı, şikayet üzerine ihraç ediliyor.”

İmam’ın üye olduğu Türk Diyanet Vakıf-Sen’in avukatı davayı kazanarak imamın tekrar görevine iadesini sağladı. Davayla ilgili Türk Diyanet Vakıf-Sen Tokat Şube Başkanı Necmettin Demirden’in paylaştığı bilgiye göre ihraç olan imamın davasıyla ilgili belgeler:

1 YORUM

  1. Allah kimsenin basina boyle dert bela vermesin..amma sendika boyle bir anda gerek resmen ipten almislar tebrik ederim. hakliyi savunmak ayakta tutmak bu olda gerek..tebrikler TURK DIYANET VAKIFSEN…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here