Ana sayfa Arşiv Selimiye Camii Restorasyona Giriyor

Selimiye Camii Restorasyona Giriyor

Selimiye Camii restorasyon kapsamına alınıyor. Kültür ve Turzim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Selimiye Camii'nin 2019 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyona tabii tutulacağını açıkladı. Bakan Ersoy, İslam Birliği Öğrenci Yurdu'yla Odabaşı Vakıf Konut ve İş Merkezi açılışı töreninde basının sorularına yanıt verdi.

264

Selimiye Camii restorasyon kapsamına alınıyor. Kültür ve Turzim Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Selimiye Camii’nin 2019 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyona tabii tutulacağını açıkladı. Bakan Ersoy, İslam Birliği Öğrenci Yurdu’yla Odabaşı Vakıf Konut ve İş Merkezi açılışı töreninde basının sorularına yanıt verdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanmasıyla ilgili sorulara da, yeni bir döneme girildiğini ve Bakanlık ile Müdürlüğün ortak hareket alanlarında bulunduğunu vurguladı.

“2019 Yılı İçinde Başlayacağız”

Açılıştan sonra soruları yanıtlayan Bakan Ersoy, Selimiye Camii’nin restorasyonu hakkında, “Son 20 yılda 5 bin 220 civarında restorasyon yapıldı. Edirne ile ilgili de projemiz yakın bir tarihte yapılacak, 2019 yılı içinde Selimiye Camii’nin restorasyonuna başlayacağız. Projemiz dahilinde çok kısa bir sürede restorasyonunu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Ayrıca İstanbul Sultanahmet Camii restorasyonuyla ilgili gelen bir soru da “Sultanahmet Camii’ndeki restorasyonda özellikle minareler en son dikkati çekti. Orada 17 santimlik bir kayma var, söküm sebebi aslında bu kaymadan kaynaklanıyor. Hızlı bir şekilde düzeltiyoruz. Sultanahmet Camii inşallah 2020’de hizmete girmiş olacak. Minarelerde mecburi bir söküm ve takma işlemi yapılıyor.” şeklinde cevap verdi.

Foça Alaca Camii 2019’un Mart’ında Açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Foça’da bulunan Alaca Camii’deki çalışmalarda ise sona gelindiğini, Mart 2019’da hizmete açılmasının hedeflendiğini bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here