Ana sayfa Arşiv Şarköy’lü Hacılar kutsal topraklardan döndü

Şarköy’lü Hacılar kutsal topraklardan döndü

159

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonuyla hac farizasını yerine getirmek üzere Tekirdağ Şarköy’den kutsal topraklara giden hacılarımız, Şarköy’e ulaştı.

Hac ibadetini ifa etmek üzere “Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Hac Organizasyonu” kapsamında kutsal topraklara giden Şarköy’lü hacılar, memleketlerine ve ailelerine kavuştu.

Şarköy Sahil Camii İmam Hatibi Recep Öçal’ın yatsı namazına müteakip cami cemaatinden olan Veysel Aracı’nın şahsında tüm hacılar için yapmış olduğu duanın ardından Tekbirler, Salavât-ı Şerifeler ve Telbiyeler eşliğinde cemaat ile kucaklaşıldı.

Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen; Kutsal yolculuğun sona erdiğini ve hacıların Şarköy’e döndüğünü belirterek, “Tüm Müslüman kardeşlerimizin haclarının mebrur, amellerinin makbul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Allah, niyetinde hac ibadetini yerine getirmek olan her Müslüman kardeşimize bu güzelliği yaşamasını nasip etsin.” diyerek Hac ve umre ibadetlerinin gençken yapılırsa daha kolay, daha güzel olduğunuda ayrıca dile getirdi.

Yapılan duanın ardından cemaate hurma ikram edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here