Ana sayfa Arşiv Ramazan ayı Karadeniz Ereğli’sinde bir başka güzel

Ramazan ayı Karadeniz Ereğli’sinde bir başka güzel

233

Kdz Ereğli Müftülüğü Kızılca Köyü Camii’nde Ramazan ayı coşkulu geçiyor.

Cami imam hatibi İsmet BÖLÜKBAŞI’nın önderliğinde Ramazan ayının maneviyatını yaşlısıyla genciyle çocuğuyla 7’den 70’e yaşıyorlar.

İşte Ereğli’deki Kızılca Köyü Camiinde Ramazan Ayı Programı:

  • Sabah Namazında Kur’an-ı Kerim Meali
  • Öğle Namazında Mukabele
  • İkindi Namazında Hadislerle İslam dersi
  • Akşam Namazı İftar davetleri ile dolu dolu geçen Ramazan günlerinde
  • Yatsı ve Teravih Namazları öncesinde Vaaz-ı Nasihat

Her yaş kesiminden cemaatin yoğun katılımıyla kılınan Teravih Namazı sonrasında, cemaate Tatlı, Karpuz, Lokum, Şeker vs. ikramlarda bulunuluyor.

Gençler hazırladıkları Çay’ı cemaate ikram ediyorlar. Teravih namazı sonrası Çay tadında sohbetler oluyor.

Özellikle Ramazan ayının maneviyatını ve Teravih Namazının heyecanı çocuklara yaşatmak, minik gönüllere camiyi, cemaati sevdirmek adına namazdan sonra; Elbise, Oyuncak, Çorap Bayramlık Ayakkabı. Çikolata vb. hediyeler veriliyor.

Geleneksel hale gelen bu güzel etkinlik; Camiye gelen Cemaat ve İlçemiz Esnaflarının katkılarıyla 5 yıldır devam ediyor.

Kızılca Köyü Cami İmam-Hatibi İsmet BÖLÜKBAŞI Ramazan ayı etkinlikleri hakkında Dini Haber Merkezi’ne özel açıklamalarda bulundu:

“Evveli Rahmet Ortası Mağfiret Sonu Cehennem ateşinden kurtuluş olan 11 ayın sultanı, mübarek Ramazan ayımızı layıkıyla değerlendirmeye gayret ediyoruz. Gayretimiz Rıza-i ilahi için.

Beş yıldır geleneksel hale gelen bu güzel etkinlikler bize ve Cemaatimize Ramazanın heyecanını ayrı bir coşkuyla yaşatıyor.

Cemaatimizin artmasına, Gençlerimizin, Çocuklarımızın camiye ve cemaate katılmasına vesile oluyor.

Bu güzelliğe vesile olan emeği geçen katkıda bulunan Cemaatimize, Gençlerimize ve Kdz Ereğlimizin güzide esnaflarına ve her zaman bizlere destek olan Müftülüğümüz’e teşekkür ediyoruz. Rabbim cümlemizden razı olsun inşaallah.

Elele verip, Gönüller bir, Niyetler bir, Gaye bir olunca meyveside böylece güzel oluyor Elhamdülillah.

Köyümüzde beş yıldır geleneksel hale gelen Kadir gecesi iftarımızın hazırlıkları da devam ediyor. Köy halkımızın katkılarıyla gerçekleşen İftar programımıza katılımlarınızı bekleriz.

Rabbim hizmetlerimizi daim eylesin bizleri Bin aydan daha hayırlı olan Mubarek Kadir gecesine ve ardından Ramazan Bayramına ulaştırsın inşallah. duasında bulunan hocamızı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Örnek olması vesilesiyle sizlerle paylaşıyoruz. Tüm müslümanlara Hayırlı Ramazanlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here