Ana sayfa Arşiv Osmaniye Müftülüğünden Din Görevlilerine “Etkili İletişim Becerileri” Semineri

Osmaniye Müftülüğünden Din Görevlilerine “Etkili İletişim Becerileri” Semineri

204

Osmaniye Müftülüğü, her ay bir konuk projesi dahilinde düzenlediği seminerlere bir yenisi daha ekledi. İl Müftülüğü din görevlilerine ‘Etkili İletişim Becerileri’ konulu konferans verdi. Konferans, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde düzenlendi.

Eğitimci ve Yazar olan Yusuf Yeşilkaya da seminere konuşmacı olarak katılım sağladı.

Merkez Envarul Hamit Camii Müezzini Yunus Önat’ın Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu açılış konuşması yaptı.

Müftü Tahiroğlu konuşmasında, “Söz medeniyettir. Peygamberimiz ve diğer Peygamberlerin en önemli özelliği tebliğdir. Tebliğ sözdür, Hal ve harekettir, etkili iletişimdir. Yüce kitabız Kur’an-ı Kerimde ve Hadis-i şeriflerde bunun örneklerini görebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Eğitimci Yazar Yusuf Yeşilkaya, Hz. Mevlana’nın “Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır.” sözüyle başladığı “Etkili İletişim Becerileri” konulu sunumunda, “Mesajlarımızı söz, ses ve beden dili ile iletebiliriz. Kendimiz, ailemiz, öğrenci – veli, imam – cemaat, sokaktaki insanlarla nasıl etkili iletişim kurmalıyız. Özellikle din gönüllüsü arkadaşlarımız iletişim konusunda çok dikkatli olmalı, becerilerini güncellemeli ve geliştirmelidir. Camilerimiz emeklilerin toplandığı yerler olmaktan çıkartılarak, bir an önce gençliği hoşgörülü, açıklayıcı, tatlı sert etkili iletişimle camilerimize toplamalıyız. Yüreğine dokunamadığınız bir insanın zihnine bir şey yerleştiremezsiniz.” dedi.

Seminere il müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, müftülük personeli ve din görevlileri katılım sağladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here