Ana sayfa Haber Ordu’da skandal: Kur’an sayfalarını kesip konfeti yaptılar!

Ordu’da skandal: Kur’an sayfalarını kesip konfeti yaptılar!

Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçında büyük bir skandal yaşandı. Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı stadyumdaki bir kaç vatandaş sayesinde fark edildi.

Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde binlerce Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfalarının parça parça kesilerek yerlerden toplandığı görüldü.

Olay, Ordu’da yeni açılan Yeni Ordu Stadyumu’nda gerçekleşti. 23 Ekim 2021 Cumartesi günü (bugün) saat 19.00’da oynanan Orduspor 1967 – Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçının başlamasıyla birlikte taraftarların patlattığı konfetinin içindeki kağıtlar arasından çıkan binlerce Kuran sayfası sosyal medyada büyük tepki topladı.

Durumu fark eden vatandaşlar, Emniyet görevlilerine haber verdi. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarının yer aldığı kağıt parçalarını topladı.

Bu vahim olayı sosyal medya hesabından paylaşan bir vatandaş, “Mukaddesatımız olan Kur’an-ı Kerimi konfeti yapıp atan Orduspor taraftarını şiddetle kınıyor, an itibariyle stadı terk ediyorum. Buna sebep olan kim varsa mutlaka hesabının sorulmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here