Ana sayfa Arşiv Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar Veda Etti

Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar Veda Etti

331

Diyanet İşleri Başkanlığında Başkanlık müftüsü olarak atanan Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, il müftüsü olarak görev yaptığı Niğde’ye veda etti. Mevlid kandili dolayısıyla gazetecilere açıklamalarda bulunan Gürpınar, bu sene Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında “Peygamberimiz ve Gençlik” konusu olduğunu belirtti.

“Niğde Müftülüğü olarak bu hafta boyunca gençlerimize ulaşmak ve Peygamberimizi anlamaya vesile olabilmek için Ömer Halisdemir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ile iş birliği içerisinde bir dizi etkinlik, konferans ve program hazırladık. Program akışını müftülüğümüz internet sitemizde ve davetiyemizde yayınladık. Bu etkinliklerimizi başta gençlerimiz olmak üzere, halkımıza, üniversite ve diğer öğrencilerimize; KYK yurtlarında, okullarda ve başka birçok platformlarda icra edeceğiz. Sizleri ve tüm Niğde halkımızı davet ediyorum.”

Son olarak Müftü Alaaddin Gürpınar, Diyanet İşleri Başkanlığında Başkanlık Müftüsü olarak atandığını ve yaptığı çalışmaları anlatarak helallik istedi.

“Niğde’ye hizmet etmeye çalıştığım 5 yılda hayırseverlerin, halkımızın ve din gönüllülerinin desteği ile mesai mefhumu gözetmeksizin sergilediğimiz gayretlerle unutulmaz eserler kazandırmak, emanet olarak aldığımız vazifeyi daha üst seviyelere taşımak bizlere nasip oldu. Bu süre zarfında, ilimizdeki cami sayısı 179’dan 187’ye, Kur’an Kursu sayısı 61’den 86’ya, 4-6 yaş derslik sayısı sıfırdan 35’e çıkmıştır. Burada çalıştığım süre içerisinde desteğini esirgemeyen valilerimize, başkanlarımıza, kurum amirlerimize, STK temsilcilerine, muhtarlarımıza, hayırseverlerimize, bu yolda şahsımı yalnız bırakmayan başta mesai arkadaşlarım olmak üzere tüm din gönüllüsü kardeşlerime, çalışmalarımızı halkımıza ulaştıran siz değerli basın mensuplarına gönülden şükranlarımı sunuyor, haklarınızı helal etmenizi diliyorum.”

Dinihabermerkezi.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here