Dini Haber Merkezi Diyanet Görevlileri Muhtar ile sorun yaşayan imam konuştu: Siyasi bir komplo (VİDEO)

Muhtar ile sorun yaşayan imam konuştu: Siyasi bir komplo (VİDEO)

6354

Kaynarca Müezzinler Mahallesi imamı Ahmet Balcı, cemaatin kendisine küsmesinin sebebinin tamamen siyasi hesap yüzünden olduğunu söyledi.

Yaklaşık 4 yıldır Müezzinler Mahallesi Camiinde imamlık yaptığını belirten Ahmet Balcı, cemaatin kendi arasında siyasi bir takım sıkıntılar bulunduğunu, ancak yaşanan sıkıntıyı kendisine mal ettiklerini ifade etti. Bazı kişilerin, mahalle muhtarını etkileyerek kendisi hakkında daha önce de iki kez soruşturma açtırdığını ancak herhangi bir sonuç alınamadığını belirten Balcı, “Muhtara neden bu şekilde davrandıklarını sordum. Tek sorunun, onların gittiği kahve yerine camiye yakın olan kahveye gitmemden kaynaklandığını söyledi. Gittiğim kahvehanenin sahibi ile aralarında sorun olduğunu, benim de oraya gitmemi istemediklerini ifade ettiler.

Bizim camimiz sürekli açık. Kapalı olması diye bir durum söz konusu değil. Gelen cemaat de var. Herkese her zaman camimizin kapısı açık” dedi. Yaşanan durum nedeniyle Sakarya Müftülüğünün de inceleme yapacağını söyleyen İmam Ahmet Balcı, hakkını arayacağını ifade etti. Kaynarca ilçesinin Müezzinler köyünde yaşanan olayda, bir grup cemaat imamla aralarının açık olduğunu söylemiş ve tepki olarak da namazlarını kahvehane bahçesinde kılmıştı.

Kaynak: medyadetay.com

5 Yorumlar

  1. Buna benzer olaylar çok oluyor en büyük müsebbibi müftülükler. muhtarı yada dernek başkanı 1 kg baklava alıp müftünün yanına giderse tamamdır.. Ha birde ilk okul mezunu olan bir muhtarın üniversite mezunu bir hocaya ben senin mülki amirinim de diyorsa ve müftülük O cahil muhtarın elini tuttumu Ki tutuyor sonrada böyle olaylar çıkıyor…..

  2. Maalesef bu ve benzer durumlarda medyanın acımasızlığı na ne demeli. Bu haber yapılmadan önce hocafendi bir kez bari dinlenseydi daha doğru olmazmıydı? Elbette doğru olurdu. Maalesef haber medya ya yansıyınca çok ses getiriyor, tekzip edilince çoğu kimsenin haberi bile olmuyor.
    Şahsi önerim böyle durumlarda Diyanet varlığını göstermeli. Yani olayın aslı nedir ne değildir netleşmeden yayın a müsaade etmemeli diye düşünüyorum.

  3. Balık baştan kokar misali. Müftüler gercek manada görevlisine sahip cıksa bunlar olmıyacak. Muhtarı değiştiremeyeceğine göre imam değişsin mahtığını yürütüyor müftüler. Bundan sonra daha cok o ilcede böyle durumlar yaşanır oraya hakkıyla görevini yapan kanunlar eşliğinde görev yapan müftüler lazım. Maalesef oda cok az .

Yorum Yap

Yorum alanı boş bırakılamaz
Lütfen adınızı giriniz (Size hitap edebilmemiz adına)