Ana sayfa Diyanet Muğla’da Kur’an kursu öğrencileri yarıştı

Muğla’da Kur’an kursu öğrencileri yarıştı

7

Muğla İl Müftülüğünce, Kur’an kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimini ve Kur’an-ı Kerimi yüzünden güzel okumaya teşvik etmek amacıyla, hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında okuyan öğrencilere yönelik “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Hafızlık Yarışması erkekler kategorisinde Fethiye İlçe Müftülüğü Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur’an Kursu öğrencisi Ahmet Emre il birincisi olarak bölge finaline katılmaya hak kazandı.

Öte yandan Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması erkekler kategorisinde Fethiye İlçe Müftülüğü Karaçulha 15 Temmuz Şehitleri Kur’an Kursu öğrencisi Fatih Ceylan, kızlar kategorisinde ise Fethiye Müftülüğü Çamköy Hz. Fatıma Kız Kur’an Kursu öğrencisi Halime Ülbeği il birincisi olarak Uşak’ta düzenlenecek bölge finalinde Muğla’yı temsil edecek.

İl Müftüsü Çapçı, öğrencilere  Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan hediyeleri takdim ederek bölgedeki yarışmaya katılacak öğrencilere başarılar diledi. 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here