Ana sayfa Diyanet Müftülük engellileri ağırladı

Müftülük engellileri ağırladı

2

Kahramanmaraş İl Müftülüğü, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe müftülükleri engelli koordinatörlüklerince “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla “Engelsiz Program” düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans salonundaki programa İl Müftüsü Mustafa Tekin, İl Müftü yardımcıları, Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe müftüleri, müftülük personeli ve vatandaşlar katıldı.

İşitme engelli öğrencilerin işaret dili ile Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Programda konuşan İl Müftüsü Mustafa Tekin, İslam’ın engellilere verdiği değeri hatırlatarak “Engelli kardeşlerimiz engelleri bir bir aşarak bizlere ders veriyorlar. Vücudun engeli önemli değildir yeter ki gönüllerde engel olmasın. Rabbim gönüllerdeki engelleri kaldırmayı nasip eylesin.” dedi.

Ardından engelli öğrenciler tarafından Kur’an-ı Kerin okundu, ilahi ve şiir dinletisi sunuldu.

Program engelli personel Rıdvan Cinkara’nın yaptığı dua ile sona erdi.

İl Engelli Koordinatörü Şerife Yiğitoğlu tarafından işaret diline çevrilen programdan sonra katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.

 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here