Ana sayfa Diyanet Müftü Geylani, çocuklarla birlikte pedal çevirdi

Müftü Geylani, çocuklarla birlikte pedal çevirdi

5

Bitlis İl Müftülüğü tarafından gençlere yönelik “Bisiklet Turu” etkinliği gerçekleştirildi.

TOKİ 5. Etap Camii’nde düzenlenen bisiklet yarışmasında, çocuklar doyasıya eğlendi. 

Çocukların sevincine ortak olan İl Müftüsü Mehmet Feysal Geylani, çocuklarla birlikte bisiklet sürdü.

Camilerde farklı etkinliklerin yapıldığını belirten Müftü Geylani, “Camilerimizde farklı farklı etkinlikler düzenleniyor. Bugün TOKİ 5. Etap Camii Yaz Kur’an Kursu’nda bisiklet yarışması yapıldı. Hocalarımız çok güzel bir şekilde sahiplik yapıyor. Hem hocalarımıza hem ebeveynlere teşekkür ediyoruz. Zaman zaman kahvaltı ve ikramlar yapılıyor. Ebeveynler öğrencilerimizi güzel bir şekilde sahipleniyor. İnşallah bu öğrencilerimiz, kendilerine, ailelerine, ülkemize ve milletimize hayırlı bir nesil olarak yetişir.” dedi.

Geylani, “Bu yarışmaların ve etkinliklerin amacı, camiyi güzel bir şekilde öğrencilere tanıtmak, Kur’an kurslarını onlara göstermek. Dini bilgilerini en güzel şekilde vermektir. Bu etkinliklerimiz devam edecek.  Zaman zaman masa tenisi ve futbol turnuvaları olacak. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olacaklar. Çocuklarımıza bugün neyi öğretirsek, yarın o şekilde işleyecek.” diye konuştu. 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here