Ana sayfa Haber Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu’nun başladığını duyurdu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu’nun başladığını duyurdu

71

Milli Savunma Bakanlığı, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“#Pençe-Kaplan Operasyonu başladı. Kahraman Komandolarımız Haftanin’de!”

Milli Savunma Bakanlığı, bu açıklamadan sonra bir açıklama daha yaptı. Bakanlık, ikinci paylaşımında bir video da paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla; Hava Kuvvetleri, ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen Komandolarımız, hava hücum harekâtıyla bölgeye intikal etmişlerdir.”

Bakanlık açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“#Pençe-Kaplan Operasyonu; son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize artan taciz ve saldırı teşebbüsünde bulunan PKK ve diğer terörist unsurlara yönelik olarak uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız çerçevesinde icra edilmektedir.”

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından ‘Pençe-Kartal’ operasyonu hakkında açıklama yaptı. Çelik, “Türkiye uluslararası hukuka dayanan haklarını kullanarak teröre karşı etkili mücadelesini sürdürmektedir. Sınırlarımıza, vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize saldıran teröristlerle mücadele etmek en doğal hakkımız ve görevimizdir. Ülkemizin ve insanlığın düşmanı olan terör örgütleri ülkemize saldırırken başka ülkelerin topraklarını kullanmaktadır. Bu terör örgütlerini bulundukları yerde imha etmek meşru hakkımızdır. Türkiye’nin terörle mücadelesi en temel hukuk ilkelerinden güç almaktadır. Bu terör örgütlerinin o topraklarda bulunması gayrı meşrudur. Bunu eleştirmeyenlerin, Türkiye’nin meşru terörle mücadelesi hakkında olumsuz açıklama yapmaları, teröre destek vermek anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here