Ana sayfa Diyanet Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Birincisi Belli Oldu

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Birincisi Belli Oldu

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması her yıl olduğu gibi bu yıl da TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıktı. Her yıl Ramazan ayına özel olarak çekilen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması bu yıl da birbirinden güzel sesli katılımcılarla izleyenlerine Kur’an ziyafeti yaşattı. Yarışmanın Kadir Gecesi yayınlanan final bölümüne özel olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bağlanıp yarışmacıları tebrik etti.

Peki, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 2020 birincisi kim oldu?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması final bölümü ile izleyici karşısına çıktı. 2017 yılından bu yana Ramazan ayına özel olarak düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Kadir Gecesi’ne özel final bölümüyle yayınlandı. Yarışmanın final bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzaktan bağlanarak yarışmacıları tebrik etti. Peki, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması birincisi 2020 kim oldu? İşte detaylar…

KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI BİRİNCİSİ BELLİ OLDU!

Her yılı TRT 1 ekranlarında Ramazan ayına özel olarak düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması bu yıl yine birbirinden güzel sesli yarışmacılara ev sahipliği yaptı. Her bölümde 5 yarışmacı arasından gün birincisi seçildiği yarışmada final heyecan yaşandı. Bu yıl Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması birincisi Çamlıca Camii Müezzin-Kayyımı Hüseyin Akbulut oldu.

KUR’AN-I KERİM’İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI’NDA FİNAL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT tarafından 2017’den bu yana ramazan ayına özel düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nın Kadir Gecesi yayınlanacak finalinin çekimlerine görüntülü bağlanarak yarışmacıları tebrik etti.

TRT’den yapılan açıklamaya göre, sosyal mesafe kurallarının uygulandığı ve seyircisiz çekilen yarışmanın final bölümü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren’in katılımıyla gerçekleşti. (Akşam Gazetesi)