Ana sayfa Arşiv Konya’da Cami İmamına Saldırı! Başkan Koç’tan Sitemize Özel Açıklamalar

Konya’da Cami İmamına Saldırı! Başkan Koç’tan Sitemize Özel Açıklamalar

211

Konya’da Cami İmamı Cumali Çelik’e saldırı oldu. Diyanet-Sen Konya Şubesi Başkanı Ali Koç, sayfamız Diyanet Görevlileri’ne özel açıklamalarda bulundu.

Konya’nın Ereğli ilçesi Sarıtopallı Mahallesindeki caminin imam hatibi Cumali Çelik, namaz sonrası tartıştığı 4 kişinin saldırısına uğradı. Demir sopalarla dövdükleri imamın evinin pencerelerini de kıran şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Diyanet-Sen Konya Şubesi Başkanı Ali Koç’un Diyanet Görevlileri Sayfamıza Yaptığı Açıklama:

Değerli meslektaşlarım,
Meslektaşımızın başına gelen üzücü olaya karşı duyarlılığınıza ve hassasiyetinize yürekten teşekkür ediyorum.
Olay Diyanet-Sen Konya Şubemize intikal ettiği an itibariyle konuya müdahil olduk. İlgili meslektaşımız Cumali Çelik hocamız başta olmak üzere Ereğli Müftülüğümüz, Ereğli İlçe başkanlığımız, ilgili köyün muhtar heyeti ve bazı mahalle sakinleri, Konya müftülüğümüz, jandarma ve Cumhuriyet Başsağlığı ile yaptığımız görüşme ve temaslar neticesinde Diyanet-Sen Konya Şubesi olarak bir basın açıklaması ile konuyu kamuoyuyla paylaştık ve Türkiye gündemine taşıdık.
Özetle;
Meslektaşımız o köyde göreve başlayalı 4 ay oldu.
Bu dört aylık sürece tümden bakıp değerlendirme yaptığımızda Cumali Çelik hocamızın azmi, gayretleri ve başarısı çok yüksek.
Olay bu çalışmaların bir ucundan tutularak maalesef evine baskın yapmak suretiyle dövülme aşamasına gelmiştir.
Ayrıca hocamızın Mersin Silifke’deki Hastanede yoğun bakımda tedavi gören bir kardeşi var. O kardeşimize de Allah’tan acil şifalar diliyorum.
Kardeşini ve kendisini Silifke’de ziyaret ederek bilgi paylaşımlarında bulunduk.
Her an konuyu yakından takip ediyor, her hangi bir boşluktan dolayı meslektaşımızın mağduriyeti artmaması için sonuna kadar takip edeceğiz Allah’ın izniyle.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here