Ana sayfa Arşiv Kocaeli’de Siren ve Ezan Sistemi Birleşiyor

Kocaeli’de Siren ve Ezan Sistemi Birleşiyor

Kocaeli ilinde İl Müftülüğü ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü anlaşma yaparak merkezi ezan sistemleri aracılığıyla şehirdeki tüm camilerde ikaz ve anons yapılabilecek.

272

Kocaeli ilinde İl Müftülüğü ve Afet ve Acil Durum Müdürlüğü anlaşma yaparak merkezi ezan sistemleri aracılığıyla şehirdeki tüm camilerde ikaz ve anons yapılabilecek. Kocaeli Müftülüğü ve Kocaeli Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arasında “İkaz ve Alarm Sistemlerinin Merkezi Ezan Sistemine Entegre Edilmesi” projesiyle protokol imzalandı.

Aselsan’ın geliştirdiği sistem 10 bölge aktarıcısına monte edilecek ve camilerden anons ve ikaz yayınlanabilecek. Türkiye’de ilk kez Kocaeli ilinde uygulanacak projede, bölge aktarıcılarının bakımı ve montajını Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, camilerdeki cihazların kontrolü ise İl Müftülüğü üstlenecek.

Valilik tarafından gerçekleştirilen imza törenine Vali Hüseyin Aksoy, Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan ve Afet ve Acil Durumu Müdürü Salim Tekoğul katılım sağlarken Vali Yusuf Aksoy, yaptığı açıklamada kentteki siren sisteminin kapasitesinin arttırılması bakımından çok önemli olduğunu belirtti. Enerji kesintilerinde sistemin işlevselliğinin arttırılması gerektiğini ifade eden Vali, projenin 3 ay içerisinde merkezi ezan sistemine entegre şekilde çalışacağını aktardı. Konuşmanın ardından protokol taraflar arasında imzalandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here