Ana sayfa Diyanet İzmit’te Yaz Kur’an Kursunu tamamlayan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

İzmit’te Yaz Kur’an Kursunu tamamlayan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi

4

İzmit İlçe Müftülüğüne bağlı Turgut Mahallesi Murat Camii’nde “Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı” gerçekleştirildi.

Programa İl Müftüsü Sinan Cihan, İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, milletvekilleri, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan İzmit İlçe Müftüsü Dr. Mehmet Reşat Şavlı, Yaz Kur’an Kurslarının önemine değinerek programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kur’an öğrenmenin ve öğretmenin önemine değinen İl Müftüsü Cihan ise “Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir hadisini hatırlamalıyız. Tüm cami ve Kur’an kurslarımızda, Kur’an’ın sedası, İslam’ın güzelliği, ahlakı, merhameti, insanlara vermiş olduğu değeri, çocuklarımıza öğretme gayreti içinde olduk. İnşallah mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’in içindeki emirleriyle de en güzel şekilde yaşamaya çalışmalıyız.” diye konuştu.

Kur’an kursu öğrencileri yaz boyunca öğrendikleri ilahi ve duaları seslendirdi.

Program sonunda Kur’an kursu öğreticileri İsmail Ceylan ve Eyüp Kütükçü tarafından hazırlanan hediyeler, protokol tarafından öğrencilere dağıtıldı. 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here