Ana sayfa Arşiv İstanbul Fatih Camisi Sabah Namazı Buluşmasında Doldu Taştı

İstanbul Fatih Camisi Sabah Namazı Buluşmasında Doldu Taştı

275

İstanbul Müftülüğü’nün Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen Gençlik Buluşmasında Mescid-i Aksa imamı Züheyr Sabbah’ta katıldı. Onbinler Fatih Camisine akın etti.

Fatih Camii’nde gençlerin katılımı üzere düzenlenen ve Mekke’nin fethi yıldönümü vesilesiyle “Gençler Fetih Ruhuyla Fatih Camisinde Buluşuyor” temasıyla Fatih Camisinde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın ardından Mescid-i Aksa imamı Züheyr Sabbah bir kaç kelam etti.

Sabbah, “O bayram günü ki nasıl burada toplandınız, bu toplantının aynısını Mescid-i Aksa’da birlikte yapmayı umuyorum. Biz sizin torunlarınız, sizin evlatlarınızız. Biz Osmanlı’nın evlatlarıyız. Siz her zaman bizim atamızsınız, babamızsınız. Rabbim’den dilerim ki şu ülkenin üzerinde her zaman, her daim güvenlik olsun, emniyet olsun ve her türlü beladan muhafaza olsun.” dedi.

Ardından imam Sabbah’ın kıldırdığı teheccüd namazının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve hatim dualarının ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sabah namazını kıldırdı. Ardından katılımcılara yiyecek ikram edildi.

Sabah namazına katılanların soğuk havada dışarıda namaz kılmaları ilgi çekti. Sabah namazına büyük çapta katılım olduğundan caminin daha fazla kişiyi almaması nedeniyle sabah namazını dışarıda eda eden vatandaşlar soğuk havaya rağmen namazlarını kılmaya devam etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here