Ana sayfa Arşiv İmamlardan Madde Bağımlılarına Manevi Destek

İmamlardan Madde Bağımlılarına Manevi Destek

260

İzmir İl Müftüsü Recep Şürkü Balkan, 6 ay önce İzmir’de görev yapan din görevlileriyle bir araya geldi. Müftü Balkan, imamlara görev yaptıkları caminin yakınlarında madde bağımlısı olarak tedavi gören kişilere ulaşmasını istedi. İmamlar, görev yaptıkları camilerdeki cemaatlerine madde bağımlısı olarak tedavi görenlerin İl Müftülüğüne müracaat edebileceklerini söyledi.

İl Müftüsü Balkan, müracaat eden madde bağımlıları ile görüştü ve onları ikamet ettikleri yerlere yakın camilerin imamları ile bir araya getirdi. Madde bağımlısı olarak tedavi gören gençlerle bir araya gelen imamlar, birlikte vakit geçirdi. Zaman zaman sohbet ettiler, sinema ve benzeri aktiviteler yaparak onlara hayatın güzelliklerini anlattılar.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinde tedavi gören madde bağımlısı gençleri tedavi sürecinde de yalnız bırakmayan imamlar, 6 ay boyunca onlara manevi destek sağlıyor.

Hem tedavi gören hemde imamlar ile gerek Kuran-ı Kerim okuyarak gerekse geziler yaparak vakit geçiren madde bağımlısı 17 kişi İl Müftüsü Balkan tarafından yapılan proje kapsamında tekrar hayata döndü. Tedavi gören 2 kişi kendilerine manevi destek sağlayan imamlar ile birlikte kutsal topraklara gidecek.

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, daha önceden görev yaptığı yerlerde bu şekilde projeler düzenlediğini ve böylece 350’ye yakın madde bağımlısına manevi destek sağlayarak tedavilerine olumlu şekilde katkı sağladıklarını belirtti.

“İzmir’de bize 50 kişi başvurdu, 17’si şimdiye kadar sağlıklarına kavuştu, diğerlerinin de tedavisi devam ediyor. Önce onların iyileşmelerini istiyoruz, daha sonra isterlerse Kur’an-ı Kerim de öğretiyoruz. Tedavi süresi boyunca kimseye deşifre etmiyoruz.” ifadelerini kullanan İl Müftüsü Balkan, projelerine devam edeceklerini ve bu şekilde manevi destek görmek isteyen bağımlıların ise İzmir Müftülüğüne müracaat edebileceklerini ifade ettiler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here