Ana sayfa Diyanet Görevlileri İmama komplo kuran Muhtar, valilik tarafından görevden alındı

İmama komplo kuran Muhtar, valilik tarafından görevden alındı

DİNİHABERMERKEZİ.COM/ÖZEL – Sakarya’nın Kaynarca İlçesi Müezzinler Mahallesi İmam-Hatibi Ahmet Balcı hakkında medyaya yansıyan cemaat imama küstü haberlerine ilişkin, İmam-Hatip Balcı cemaatin kendisine küsmesinin sebebinin tamamen siyasi hesap yüzünden olduğunu ifade etmişti.

Cemaatin kendi arasında siyasi bir takım sıkıntılar bulunduğunu, ancak yaşanan sıkıntıyı kendisine mal ettiklerini ifade eden Balcı, Bazı kişilerin, mahalle muhtarını etkileyerek kendisi hakkında daha önce de iki kez soruşturma açtırdığını ancak herhangi bir sonuç alınamadığını belirtmişti.

O mahallenin muhtarı görevden alındı

Mil Diyanet-Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül, Twitter’dan attığı tweette mahalle muhtarının görevden alındığını ifade etti. Gül, “Sakarya’da ki olayda, köy halkını imama karşı provake eden, medyaya yalan bilgi veren ve imamı müftülük bahçesinde darbeden muhtar nihayet valilik tarafından görevden alındı. Bundan sonra hiçbir din görevlimizi cami dernek başkanına ve köy muhtarına yedirmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Din görevlisi, muhtar tarafından darp edilmiş

Atılan tweette, “Sakarya’da ki olayda, köy halkını imama karşı provake eden, medyaya yalan bilgi veren ve imamı müftülük bahçesinde darbeden muhtar nihayet valilik tarafından görevden alındı.” ifadesinde de mahalle muhtarının imamı müftülük bahçesinde darp ettiğini de belirtti.