Ana sayfa Haber İmam Nuraş Akdoğan’ın kızı küçük Ravda yardım bekliyor

İmam Nuraş Akdoğan’ın kızı küçük Ravda yardım bekliyor

Van’ın Özalp ilçesinde İmam-Hatip olarak görev yapan Nuraş Akdoğan’ın küçük kızı Ravda’nın doğuştan kapalı olan makatı için yurt dışında tedavi olması gerekiyor. Bunun için ise yaklaşık 150 bin TL’ye ihtiyaçları var.

İmam-Hatip Baba Nuraş Akdoğan, evi ve arabası dahil olmak üzere tüm mal varlığını kızının tedavisi için sattı. Ancak Türkiye’deki tedavi yöntemleri küçük Ravda’nın sağlığına kavuşması için yeterli olmadı. Durum böyle olunca Baba Akdoğan, yurt dışındaki tedavi yöntemlerine yöneldi.

Baba Akdoğan süreç ile ilgili şu ifadeleri kullandı: ”Kızım doğuştan makatı kapalı dünyaya geldi. Van’da üç defa ameliyat geçirdi, olmadı. Sonra tavsiyeler üzerine Konya’ya götürdük. 1 defa ameliyat geçirdi olmadı. Ankara’ya götürdük, bağırsağını dışarıya aldılar. 6 ay sonra makatını açtılar, sonra bağırsağını tekrar içeri aldılar.”

“Düzeldi sandık ancak…”

“Durumu düzeldi zannettik ancak 6 ay sonra kontrole götürdüğümüzde doktorlar, “Yüzü ve iç kısmı sonradan açıldığı için kasları ve sinir sistemi yok, kendisi kendisi tuvalet ihtiyacını gideremeyecek, her gün sonda yardımıyla serum vererek tuvaletini siz yaptıracaksınız. Büyüdüğünde de eğitimini o görecek ve o devam edecek’ dediğinde yıkıldık”

“Yurt dışından bir doktor bulduk”

“Ama ne yapalım takdir-i ilahi. Sonra onlara ‘Ameliyat çözüm falan bir şey varsa yapalım’ dedim. Onlarda bana ‘Hiçbir yerde bulamayacaksın. Böyle bir imkan yok sinir sistemi yok’ dedi. Ben de arayışlara başladım. Yurt dışına gittik ve orada bir doktor bulduk. Doktor ise bağırsak nakli ya da yukarıdan aşağıya bağırsağı indirerek Ravda’yı ameliyat ederek sağlığına kavuşturabileceğini söyledi. Bunun için de yaklaşık 150 bin TL’ye ihtiyacımız var.”

“Evimi, arabamı, her şeyimi sattım”

“Bu tedavinin başından itibaren evde farklı yöntemler uyguladık. Hep harcamalarımız oldu. Bir yıl boyunca hejar bujiler kullandık. Yaklaşık iki yıl boyunca ostomi torba ve malzemesini kullandık. Şimdi ise Sonda yoluyla bağırsağını yıkıyoruz. Her gün bu malzemelerin ve iki ayda bir Ankara kontrol masraflarının hepsini cebimden karşıladım. Evimi, arabamı, her şeyimi sattım. Elimde bir şey kalmadı. Bu ameliyat kızımın son umududur.”

Nuraş Akdoğan İletişim

Baba Nuraş Akdoğan’a yardımda bulunmak için (Nuraş Akdoğan) 0 535 494 1215 ve (Kenan Ak) 0 542 637 2948 numaralı hatlar üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Haber Kaynağı: hakkarihabertv.com / Kenan Ak (Facebook)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here