Ana sayfa Diyanet Iğdır İl Müftüsü Demirel görevine başladı

Iğdır İl Müftüsü Demirel görevine başladı

4

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan “İl Müftüleri Kararnamesi” ile Bitlis-Tatvan İlçe Müftüsü iken Iğdır İl Müftüsü olarak atanan Zahit Demirel yeni görevine başladı.

Zahit Demirel, kimdir?

1970 Yılında Bitlis – Ahlat’a bağlı Alakır köyünde doğdu. İlkokulu doğduğu köyünde okuduktan sonra Tatvan ilçesinde ortaokul ve lise tahsilini bitirdi.

 Ortaokul ve lise tahsiline devam ederken babasından ve yörenin tanınmış hoca efendilerden özel Arapça dersler aldı.

1994 yılında girdiği Van 100. Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesini 1998 yılında bitirdi.

1995 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığında imam hatip olarak göreve başladı. 1999 yılında girdiği İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Sınavını kazanarak 16. Dönem kursiyeri olarak başladı. 2002 yılında Ağrı –Tutak İlçe Müftüsü olarak atandı.

Daha sonra sırasıyla 2005 yılında Bitlis- Hizan, 2009  yılında  Bitlis – Ahlat, 2014 yılında Van – Tuşba İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

2007 yılında Van 100. Yıl Üniversitesinde İslam Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitede tefsir alanında başladığı doktora programına devam etmektedir.

2020 yılında başlamış olduğu Bitlis-Tatvan İlçe Müftülüğü  görevini yürütmekte iken Cumhurbaşkanlığının 26 Haziran 2023 tarihli 2023/310 Sayılı Kararnamesi ile Iğdır İl Müftülüğü’ne İl Müftüsü olarak atandı.

27 Temmuz 2023 tarihi itibariyle Iğdır İl Müftüsü olarak göreve başlayan Demirel, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here