Ana sayfa Arşiv İbrahim Kalın, Din Görevlilerininde Beklediği 3600 Ek Göstergeyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

İbrahim Kalın, Din Görevlilerininde Beklediği 3600 Ek Göstergeyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

956

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, binlerce devlet memurunun heyecanla beklediği 3600 ek gösterge hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaptığı basın açıklamasında din görevlileri dahil olmak üzere 4 meslek grubunun beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kalın, “Unutma veya erteleme gibi bir durum yok. Çalışmalarımız devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kabine toplantısı sonrası düzenlenen basın açıklamasında konuştu. 3600 ek göstergeyle ilgili sorulan bir soruya şöyle cevap verdi: “Cumhurbaşkanımızın söz verdiği bir konudur. İmamlar, öğretmenler, hemşireler ve polisler olmak üzere dört ana kategoride ek göstergelerin 3600’e çıkarılması hususunda çalışmalar devam ediyor. Tek bir paket halinde çıkartılması planlanıyor. Gündemden çıkarma, unutma söz konusu değil. Çalışma tamamlandığında Cumhurbaşkanımızın verdiği bu söz kamuoyu ile paylaşılacaktır. Ancak henüz bir tarih veremiyoruz.”

Din görevlileri dahil olmak üzere 4 meslek grubu 3600 ek göstergenin çıkmasını bekliyor…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin 2019 Genel Seçimlerindeki vaadi olan “ek göstergelerin 3600’e çıkarılması” bir çok meslek grubu tarafından heyecanla bekleniyor. Din görevlileri olmak üzere 4 ana meslek grubundan olan hemşire, polis, öğretmenler daha iyi şartlarda emekli olabilmek için ek göstergenin 3600’e yükseltilmesini iple çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here