Hayırsever Cami İmamından Örnek Davranış – Özel Haber

382

Eskişehir’in Odunpazarı İlçesinde Orhangazi Camii’nde görev yapan Abdülvahit Mermer, kimsesizlerin sesi oluyor. İhtiyaç sahiplerinin her türlü sorununu gideriyor.

Görev yaptığı camiye gelenler, cami imamının bu davranışını gördükçe kendileri de yardım etmek için canla başla çalışıyor. Hayırseverlerin yardımlarıyla, kimsesizlerin sesi olan cami imamı Abdulvahit Mermer, elektrik faturasından sağlık ekipmanlarına kadar bir çok ihtiyaç sahibine yardımcı oluyor.

Giyecek, yiyecek, sağlık ekipmanları sağlamakla birlikte, elektrik-su-doğalgaz faturalarını ödeyemeyenlerin de faturasını ödemeye yardımcı oluyor. En büyük desteği hayırseverlerden gören cami imamı, daha fazla ihtiyaç sahibine de ulaşmak için uğraşıyor.

Yoksul kişilerin evlerine soba, tüp ve et gibi yardımlarda yapan hocamız, barınma sorunu olan yoksullara kalacak yerinden kullanacak eşyasına kadar her türlü yardımı esirgemiyor.

Suriyeli ve Afgan mültecilere de yardımcı olan cami imamı Abdülvahit Mermer, hiçbir şekilde bunu karşılık bekleyerek yapmıyor. Büyük bir insanlık örneği olan cami imamı daha fazla hayırsevere ulaşarak birlikte yoksulların, ihtiyaç sahibi kişilerin yardımına koşmak istiyor.

Dini Haber Merkezi tarafından ulaştığımız Abdülvahit Mermer hocamızı yaptığı tüm hizmetlerden ötürü tebrik ediyoruz. Allah sizden razı olsun.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here