Ana sayfa Arşiv “Haydi Çocuklar Camiye” Projesi Bugün İtibariyle Başladı

“Haydi Çocuklar Camiye” Projesi Bugün İtibariyle Başladı

376

Haydi Çocuklar Camiye projesi bugün (21 Ocak) sabah namazı itibariyle başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliği ile hazırlanan “Haydi Çocuklar Camiye” projesiyle birlikte binlerce çocuk 15 günlük tatil boyunca camilere gelip namazlarını kılacak. 10 gün sürecek proje sonunda düzenli olarak her gün namaz kılmaya gelen çocuklara ödüller verilecek.

Son kayıt yarın (22 Ocak)

Projeye katılmak isteyen çocukların, www.haydicocuklarcamiye.com adresi üzerinden kayıt olması gerekiyor. Ardından en yakınındaki camiye giderek camide görevli olan imam veya müezzinlere kayıt yaptırarak projeye tamamen dahil olabiliyor. Yarışma 21 Ocak günü Sabah namazı itibariyle başlayacak olup, 31 Ocak günü Yatsı namazıyla sona erecek.

Düzenli bir şekilde aksatmadan namaza gelen çocuklara çeşitli ödüller verilecek.

Ödüller neler?

“Haydi Çocuklar Camiye” projesi dahilinde bisikletler, tablet bilgisayarlar, kaykaylar, kumandalı arabalar, jenga oyun setleri, futbol topları ve benzeri hediyeler, dereceye girecek çocuklara takdim edilecek.

Proje Ortağı Dernekler namaz ve sûre ezberleri sonucunda, il genelinde A Kategorisi, B Kategorisi ve C Kategorisinde dereceye girenlere il ödülleri verecek. Ödüller, İl Proje Kurulu tarafından 1-3 Şubat 2019 tarihleri arasında kazananlara verilecek.

21-31 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede 81 ildeki tüm camilerde geçerli olacak proje kapsamında, çocuklar bulundukları mahalledeki camiye giderek görevli cami imamına veya müezzine ismini yazdıracak.

Haydi Çocuklar Camiye projesinin tüm çocuklara mesajı

“Selam!..

Aklında kim bilir neler var… Bir yandan dersler, bir yandan ailenin kuralları, bir yandan öğretmenler, diğer yandan neler neler!.. Tüm bunları düşünmen, bunlarla meşgul olman çok normal. Fakat hayatta, bundan daha fazlası olduğunu hiç düşündün mü?..

Elbette, Mevla hem bu dünyayı hem de ahireti düşünmemizi öğütlüyor. Fakat günümüzde senin gibi arkadaşlar sınav stresinden, teknolojiden, koşturmacadan diğer dünyayı düşünmeyi ihmal edebiliyorlar. Bu çok doğal fakat doğru değil. Ama endişelenmene gerek yok çünkü Rabbimiz O’nu düşünüp, aklınla ve kalbinle iki dünya arasında denge kurman için sana gereken her şeyi veriyor!..

İki dünya arasında dengeyi kuran, ahireti gereğince kavrayıp yaşamında barış ve hayra yönelik bir tavır gösterenlerin, iki dünyada da huzur bulacağını biliyor musun?.. Temiz kalpli, yardımsever ve kendisini iyilikle var eden insanların daha mutlu olduğu hem Kur’an’da hem de psikoloji biliminde kanıtlanmıştır.
Sen de bu huzura ve dengeye varım diyorsan, mutlu yaşamak ve ahirette de mutlu bir sona/ başlangıca kavuşmak istiyorsan doğru yerdesin!.. Bunu yapmaya mekanların en güzeli olan Cami’de başlayabilirsin!..

Hemen siteyi incele ve senin gibi arkadaşlarımız için düzenlediğimiz Cami’de vakit geçirme projesinin bir parçası ol. Üstelik bu projede muhteşem ödüller de seni bekliyor!..

Cami’nin Önemi

Günümüzde caminin önemi, cemaatle namaz kılmanın önemi unutulmaya yüz tutmuştur. Teknoloji çağında insanları meşgul eden bilgisayar, telefon, televizyon gibi elektronik aletler insanları asli vazifesi olan Allah’a kulluktan uzaklaştırmaktadır. Yapılan her türlü gayretlere rağmen insanlar, namaz ve camiye karşı gereken ilgiyi göstermemektedirler. Namazı ya geciktirmekte ya da hiç kılmamaktadırlar. Namaz ve camiyi insanların gündemine getirmek için bu proje düşünülmüştür.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here