Ana sayfa Biyografi Hamdi Kavillioğlu Biyografisi: Hamdi Kavillioğlu Kimdir?

Hamdi Kavillioğlu Biyografisi: Hamdi Kavillioğlu Kimdir?

Hamdi Kavillioğlu Kimdir?

24 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla görevden alınan Eski Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu kimdir? Hamdi Kavillioğlu hakkında bilgiler ve Hamdi Kavillioğlu biyografisi Dinihabermerkezi.com’da!

Hamdi Kavillioğlu Kimdir?

1964 Yılında Gaziantep’in Araban İlçesi Köklüce Köyünde dünyaya geldi. İlköğrenimini kendi köyünde, Orta öğrenimi de Gaziantep’te tamamladı. 1984’te Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı. 1989’da yüksek öğrenimini tamamladı.

Hamdi Kavillioğlu’nun Bulunduğu Görevler

89–90 Öğretim yılında İstanbul Beyoğlu Halk Eğitim Müdürlüğünde Arapça Öğretmeni olarak çalıştı. Aynı yıl Müftülük Vaizlik sınavını kazanarak 6 ay Antalya’da staj yaptıktan sonra, Niğde’nin Ulukışla İlçesine Merkez Vaizi olarak atandı. Bu görevi esnasında Selçuk Üniversitesinde Kelam dalında Mastırını tamamladı.

4 yıl Vaizlik hizmetinden sonra Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesine Müftü olarak atandı. 1996–2001 yılları arasında 4 yıl Hollanda’da Din Görevlisi olarak çalıştı. Yurtdışı dönüşü 2001 yılında Gaziantep Oğuzeli İlçe Müftülüğüne atandı.

21.08.2008 tarihinde İskenderun İlçe Müftülüğüne atandı. 07 Temmuz 2013 tarihinde Hatay İl Müftülüğüne atanan Hocamız, evli ve 2 çocuk babası olup, İyi düzeyde Arapça ve orta düzeyde Hollandaca bilmektedir.

Hamdi Kavillioğlu’nun Yaptığı Çalışmalar

1- Kemaleddin el-Beyadi’nin İslam Kelamındaki yeri (Yüksek Lisans Tezi)
2- Yusuf Suresinin Psikolojik Tahlili
3- Ru’yetullah (Allah Teala’nın ahirette görülmesi.)
4- Kemaleddin el-Beyadi’ye Göre İrade Meselesi
5- İslamda Çocuk Terbiyesi
6- Kur’an-ı Kerim Okutmanın Önemi ve Sevabı
7- İslam’da İrade ve Sorumluluk
8- İslam’da Zühd ve Takva