Ana sayfa Diyanet Eskişehir’de “Ulusal Staj Programı” sürüyor

Eskişehir’de “Ulusal Staj Programı” sürüyor

4

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinesinde yürütülen Ulusal Staj Programı kapsamında, İlahiyat ve İslami İlimler fakültelerinde okuyan üniversiteli gençler, Eskişehir İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü organizesinde bir araya geldi.

Engelli bireylere yönelik yürütülen hizmetleri yerinde tanıtmak amacıyla Şahver Sultan Engelsiz Kur’an Kursu’nda gerçekleştirilen programda, İl Vaizi Engelli Koordinatörü Ayşe Elsöz ve Din Hizmetleri Uzmanı Engelli Koordinatörü Semih Gümüş tarafından gençlere sunum yapıldı.

Sunumda, görme engelli öğrenciler Braille alfabesiyle Kuran-ı Kerim okudular ve Kur’an Kursu Öğreticisi  Sema Çetinkaya tarafından, stajyer öğrencilere Braille alfabesi tanıtıldı.

Sunumların ardından stajyer öğrencilere Şahver Sultan  Engelsiz Camii, Kur’an Kursu ve okuma salonu gezdirildi.

Yapılan hizmetleri büyük bir ilgiyle inceleyen gençler, Müftülük tarafından yapılan hizmetleri yerinde görme imkanı bulup, memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler. 

Kaynak: Read More 

Bu haber, Diyanet Haber (www.diyanethaber.com.tr) üzerinden otomatik olarak yayınlanmaktadır. Bu içeriğe Dini Haber Merkezi tarafından hiçbir şekilde editöryal müdahalede bulunulmamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here