Ana sayfa Diyanet Erol Mütercimler’den haddini aşan sözler! İmam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef aldı

Erol Mütercimler’den haddini aşan sözler! İmam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef aldı

61

Erol Mütercimler dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı programda imam hatip mezunlarını açıktan hedef aldı. Mütercimler, haddini aşan açıklamalarda bulundu, imam hatip mezunlarını sapıklık, ahlaksızlık ve sahtekarlıkla suçladı. Mütercimler’in sözleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Dün akşam Haber Global TV ekranlarında büyük bir skandal yaşandı. Saynır Tezel’in moderatörlüğünde gerçekleşen programa İsmail Sayma, Erol Mütercimler, Müfid Yüksel ve Hayri Kırbaşoğlu konuk oldu. Programa Erol Mütercimler’in haddini aşan sözleri damga vurdu. İmam hatip mezunlarını açıktan hedef alan Mütercimler skandal ifadeler kullandı. Mütercimler, imam hatip mezunlarını ahlaksızlık, sapıklık ve sahtekarlıkla suçladı.

MÜTERCİMLER’DEN HADDİNİ AŞAN SÖZLER

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışma sırasında sesini yükseltti ve imam hatip mezunlarını hedef aldı. Müfid Yüksel, “Saint Joseph, Saint Michel, Saint Benol kimlerin kurduğu okullar, bizim papazların kurduğu okullar” derken, Mütercimler, “Ama sonuca bakı, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız” dedi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Moderatör Saynur Tezel’in tartışmaya müdahale etmediği görülürken, Erol Mütercimler’in sözleri kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Mütercimler’e vatandaşlar paylaşımları ile çok sert tepki gösterdi. Mütercimler’den konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmedi.

RTÜK İNCELEMELE BAŞLATTI

İmam hatip mezunlarını hedef alan Erol Mütercimler için harekete geçildi! RTÜK’ten flaş açıklama
Son dakika haberine göre; İmam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef alan Erol Mütercimler ile ilgili harekete geçildi. RTÜK’ten yapılan açıklamada, “Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler’in imam hatip camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır.” denildi.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler, Haber Global TV ekranlarında katıldığı bir programda imam hatip mezunlarını küstah sözlerle hedef aldı. Mütercimler, milyonlarca imam hatip mezununu sahtekarlık, sapıklık ve ahlaksızlık ile suçladı. Mütercimler’in skandal sözleri sonrası RTÜK harekete geçti.

RTÜK’ten yapılan açıklamada, “Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler’in imam hatip camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır.” denildi.

Kaynak: Sabah

1 YORUM

  1. Her miletten, kavimden, kurumdan ya da oluşumdan kasıtlı ya da kasıtsız bozuk insanlar çıkabilir. Fakat bunu genellemek, toplumun ya da o kuruma oluşuma üye olan herkesin o yapı da olmasını düşünmek hiçbir ahlâkı ya da hümanist düşünceyle bağdaşmaz. Erol Mütercim’e bu düşüncesi bu durumu yakışmadı. Umarım yaptığı hatanın farkına varıp özür dileyerek hatasını düzeltir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here