Ana sayfa Arşiv Ekşi Sözlük’te Yeni Zelanda’daki Cami Katliamını Öven Kişi Tutuklandı

Ekşi Sözlük’te Yeni Zelanda’daki Cami Katliamını Öven Kişi Tutuklandı

274

Ekşi Sözlük’te katliamı öven kişi tutuklandı! Yeni Zelanda’da dün gerçekleşen Müslümanları katleden saldırıdan övgüyle bahseden kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Konuyla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı ulusal basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan “mukemmeligindayanilmazhafifligi” rumuzlu bir web sitesi kullanıcısının Yeni Zelanda’daki camilere yapılan saldırıdan sonra “Videoyu izlerken Türkiye’ye gelip bu Cuma camileri temizlese diye iç geçirdim” paylaşımı ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

“Paylaşımının görülmesi üzerine yapılan çalışmalarda; şahsın Antalya ili Alanya ilçesinde ikamet eden A.A olduğu tespit edilmiş, aynı şahıs 16.03.2019 günü saat 01.00 sıralarında ikamet ettiği adreste gözaltına alınmış, hazırlanan tahkikat evrakı ile birlikte mevcutlu olarak adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır.”

Anadolu Ajansı, A.A’nın Alanya’da olduğunun, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin çalışması sonrası tespit edildiğini ve Alanya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alındığını bildirmişti.

Kaynak: Diriliş Postası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here