Ana sayfa Haber Dr. Burhan İşliyen’in o sözleri sol medyayı rahatsız etti

Dr. Burhan İşliyen’in o sözleri sol medyayı rahatsız etti

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen’in kendi hesaplarında paylaştığı “Sosyal Medyada Teşhir” konulu videosu, sol medyayı rahatsız etti.

T24, Gazete Duvar, Sol Haber, Cumhuriyet, Halktv ve Yeniçağ gibi haber siteleri, Dr. Burhan İşliyen’in “Bakıyorsun çocuğu Allah’ın emrettiği tesettürden uzak. Hem o günahı işlemiş hem de bunu teşhir etmek, yaymak suretiyle günahına şahitlik edenleri çoğaltıyor. Başka bir günaha aracılık ediyor, sebep oluyor” sözlerinden rahatsız oldu.

İşte Dr. Burhan İşliyen’in o sözleri:

“Parklarda bahçelerde, siz de görmüşsünüzdür elinde fotoğraf makinesi olan bir kişi, gelinlik giymiş bir hanım kız, yanında damatlık kıyafetiyle damat. Ağacın altında uzanıp resim çektiriyor. Ne oluyoruz yani?

Kimin adetleri, kimin yaptıkları bizi bu kadar etki altına alıyor da onların yaptıklarını yapmak için bir yarış içerisine giriyoruz. Çocuğumuzu, kızımızı gencecik, hele bir de tesettüre uygun değilse kıyafeti Allah’ın emretmiş olduğu örtünme emrine uygun değilse gencecik kızlarımızı teşhir etmek.

Sokaklarda, parklarda, bahçelerde birkaç fotoğrafçı, elinde bir tane ışık tutan, bir tane ayna tutan, bir tane fotoğraf çeken falan. Bu eziyetin sebebi nedir Allah aşkına? Bu nasıl adet? Sonra nereden çıktı bu adet. Niye birbirimize eziyet ederiz kolaylaştırmaktır esas olan.

Ama bazen sosyal medyada biri paylaşıyor, ‘Kızımın mutlu gününe birlikte katıldık’ falan. Bakıyorsun çocuğu Allah’ın emrettiği tesettürden uzak. Hem o günahı işlemiş hem de bunu teşhir etmek, yaymak suretiyle günahına şahitlik edenleri çoğaltıyor. Başka bir günaha aracılık ediyor, sebep oluyor.

Bu nasıl bir hal, bu nasıl bir anlayış? Bütün işlerimizin ölçülere uygun olmak zorunluluğu olduğu gibi düğünlerimizin düğün hazırlıklarımızın vb. törenlerimizin de dini ölçülere imanımızın bizden beklediği ölçülere uygun olması gerekir.”

1 YORUM

  1. BU AHLAKSIZLAR DOĞRUYU BÖYLEYEN HERKESTEN RAHATSIZ OLURLAR…ŞİMDİ DE DİYANE İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISINDAN RAHATSIZLAR..İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here