Ana sayfa Arşiv Anadolu Diyanet-Sen’den Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 95. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Anadolu Diyanet-Sen’den Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 95. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

303

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşunun 95. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın İslam dünyasında büyük etkiye ve önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Başkanlığımızın önemli bir statüde hizmet gösterdiğini belirten Arabacı, “Ülkemizde ve İslam dünyasında önemli bir statüye sahip olan Diyanet İşleri Başkanlığı kurumu, din hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesini amaçlayan bir misyona sahiptir. Günümüzde İslam dinini tüm dünyada en iyi şekilde temsil eden ve diğer ülkelerde Türkiye aracılığı ile yapılan camilere din görevlisi atayan bir kurum olarak faaliyet göstermektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte entegre çalışarak ülkemiz ve dünya genelinde gerek İslami gerekse insani yardımları hiç bir şekilde esirgemeyerek, örnek bir kurum haline gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Kurumumuzun çok önemli bir misyonu üstlendiğini ve bu yönde çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Genel Başkan Arabacı şöyle devam etti: “Hak din olan dinimiz İslam’ın inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürüterek din ko­nusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet mekanlarını yönetmekle görevli olan kurumumuz anayasal meşruiyetle görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığında sendikanın ve sendikalaşmanın kurumumuzda önemli katkılarda bulunduğuna değinen Genel Başkanımız Mustafa Arabacı, “Sendikamızın hizmet kolu olarak faaliyet gösterdiği kurumumuzda, din hizmetleri alanında görev yapan din görevlilerinin haklarının korunması amacıyla 4688 sayılı kanun çerçevesince 2001 yılından itibaren çalışanlarının sendikalaşması sağlanmıştır ve bu konuda sendikalaşmanın kurumumuza ne denli katkı sağladığının farkındayız. ” ifadelerini kullanarak kurum içindeki sendikaların önemine değindi.

Genel Başkan Arabacı son olarak, “Bu duygu ve düşüncelerle Diyanet İşleri Başkanlığımızın 95. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hocamız dahil olmak üzere Başkan Yardımcıları ve Diyanet bünyesinde çalışan tüm personelimizi tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here