Ana sayfa Diyanet “Diyanet İşleri Başkanlığı, Bu Sene İçinde 5000 Personel Alımı Yapacak”

“Diyanet İşleri Başkanlığı, Bu Sene İçinde 5000 Personel Alımı Yapacak”

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü köşe yazısında Diyanet İşleri Başkanlığı’na personel alımlarına dair Prof. Dr. Ali Erbaş ile bir görüşmesinin olduğunu ve yakın zamanda 5000 Diyanet görevlisine kadro verileceğini yazdı.

Ayrıca Türkiye genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında 15 bin imam açığı olduğunu da ekleyen Küçük, 3.500 imam, 1,500 müezzin veya Kur’an Kursu Öğreticisi olmak üzere toplamda 5000 kadro tanındığı bilgisine yer verdi.

İşte Cem Küçük’ün o yazısı:

“Geçen hafta TGRT Haber’de “Cem Küçük’le Günaydın Türkiye” programında Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali Erbaş’a bir ricada bulunmuştum. Sivas’ın Akıncılar ilçesi Yusufşeyh köyü camisini köylüler kendileri yaptırmış ama imamı yoktu. Köylüler bir imam atanmasını istiyordu.

Sayın Erbaş aradı ve bilgiler verdi. Hemen aktarayım…

Bir kere Yusufşeyh köyüne yarın, yani perşembe öğle namazıyla birlikte geçici bir imam atanacak… Sayın Erbaş’ın dediğine göre Türkiye’de 15 bin imam açığı var. Sivas’ta bu açık 219. Diyanet İşleri Başkanlığı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’tan alım yapılmasını rica etmiş. Sayın Bakanımız da 5 bin alım için kadro vermiş. Bunun 3.500’ü imam, 1.500’ü diğer personel olacak. 2021 senesi olmadan Diyanet İşleri sınava çıkacak ve bu alımları yapacak.

İmkânlar dâhilinde olsa Berat Bey 10 bin kişi için de alım yapma imkânı sağlardı. Pandemi sürecinde 5.000 personel hiç fena değil. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum…

Sayın Ali Erbaş hepimizin sevdiği ve saygı duyduğu bir Diyanet İşleri Başkanı. FETÖ konusunda kararlı ve devletimizin işleyişinde mihenk taşı görevi görüyor. Kendisine saldırılması, hedefe konması beni asla şaşırtmıyor. Meyve veren ağacın taşlandığını hepimiz biliyoruz. Allah ayağına taş değdirmesin.”

Kaynak: Dinihabermerkezi.com