Ana sayfa Diyanet Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A Haber Yayınında Açıkladı: Ramazan’da Teravih Namazı...

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, A Haber Yayınında Açıkladı: Ramazan’da Teravih Namazı Kılınmayacak

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, A Haber’de Kerim Ulak’ın sunduğu Arka Plan programında soruları yanıtladı. Başkan Erbaş, Ramazan’da teravih namazı kılınacak mı sorusuna ise net bir dille “Ramazan’da teravih namazları kılınmayacak” diyerek cevap verdi.

Erbaş, “Önemli olan camilerde cemaatle namazların kılınmaması. Çünkü biz 15 gün öncesinden camilerimizde hem cuma namazı  hemde cemaatle namaz kılınmasına kapatmış olduk. Ama ferdi olarak gündüz vaktinde camiler açık; ziyaret edilebilir, namaz kılınabilir. Sosyal mesafeyi de muhafaza ederek, camilerde yalnız namaz kılınabilir.

Ramazan’da da salgın devam ettiği müddetçe teravih namazı kılınmayacaktır. Ama evlerde kılınacak, buradan tüm milletimize şunu ifade etmek istiyorum. Bu süreçte evlerimizi mescid haline getirelim. İbadetlerimize riayet edelim. Evlerimizde çocuğumuzla, çoluğumuzla teravih namazlarını kılalım. Cemaatte yapabiliriz. Bu konuda bir sıkıntı yok. Eğer ev içinde bir karantina varsa (odaların kapatılması gibi durumlar söz konusuysa) orada tedbirlere de riayet etmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Dini Haber Merkezi