Ana sayfa Arşiv Diyanet-Bir-Sen: Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Diyanet-Bir-Sen: Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

269

Diyanet-Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Türüt mesajında öz kültürümüze bağlı nesilleri yetiştiren ve onların aile ve toplum içinde erdemli birer insan olarak yer almalarını sağlayanların öğretmenler olduğunu belirtti.

“Sabırla fertleri eğiten, toplumu bilinçlendiren ve uygarlık yolunda ilerlemesini sağlayan öğretmenlerimizdir. Ülkemizin geleceği öğretmenlerimizin ellerindedir. Öz kültürümüze bağlı nesilleri yetiştiren ve onların aile ve toplum içinde erdemli birer insan olarak yer almalarını sağlayan öğretmenlerimizdir. Milli ve manevi değerlerimizi bizlere öğreten öğretmenlerimizdir.

Öğretmenler, ülkemizi ve milletimizi medeniyet alanında ilerleten, bilimsel olarak ilerlemesini sağlayan, kalkınma da payı olan önemli bir meslek grubunun mensuplarıdır. Bu nedenle öğretmenlerin sorunlarını gidererek, daha sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim ve öğretime katkı sağlamalarına imkân vermek gerekir. Başbakan’ı, Cumhurbaşkanı’nı yetiştiren öğretmendir. Özveriyle çalışan, ancak hak ettikleri değere bir türlü kavuşamayan öğretmenler saygıyı hak ediyorlar.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde unutulan İhtisas Eğitim Merkezi öğretmenleri ile Kur’an Kursu öğreticilerini bu vesileyle hatırlamak ve onların da bu anlamlı gününü kutlamak zorundayız. Zira Müslümanların dini ve ahlaki gelişimini sağlayan ve toplumun sağlıklı bireylerden oluşmasını sağlayan Kur’an Kursu Öğreticileri her vesileyle kendilerine öğretmenlik statüsünün tanınmasını istemektedir. Bu talep onların en doğal hakkıdır. Müslüman toplumu oluşturan fertlerin sağlıklı nesillerden oluşmasındaki katkıları gözardı edilmemelidir. Kur’an kursu öğreticilerinin de özlük, mali, mesleki, sosyal ve kültürel sorunları gündeme getirilmelidir.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün Milli Eğitim camiasına, Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde öğretmen olarak görev yapan öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Öğretmenlerimizi bu anlamlı günde saygıyla ve minnetle anıyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür dilerken, ahrete intikal etmiş olanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here