Ana sayfa Arşiv Diyanet, 2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimini Yayınladı

Diyanet, 2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimini Yayınladı

416

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılında yapılması muhtemel olan sınavların tarihlerini açıkladı. Başkanlık resmi internet sitesi üzerinden 2019 yılında yapılacak sınavlarla ilgili sınav takvimini yayınladı. Başkanlığın yayınladığı takvime göre Şubat ve Nisan aylarında yeni alımlar yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sınav takvimi ile ilgili açıklaması

“Başkanlığımızca 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan “2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimi” yayınlanmıştır. Açılacak sınavlarla ilgili hususlar (sınav başvuru tarihleri, başvuru şekli, adaylarda aranacak şartlar ve sınavlara ilişkin diğer bilgiler) Başkanlığımız internet sitesinde yayımlanacak duyurularda ilan edilecektir.​”

Diyanet’in açıkladığı takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Açıklanan takvimde, Ocak ayı içerisinde Hafızlık Tespit Sınavı yapılacak. Ocak-Şubat aylarında ise hac sözlü sınavları yapılması öngörülüyor.

Şubat ayında ise yurtdışı alımlarının sınavları yapılacak. Şubat ayının son sınavı ise Musafları inceleme kurulu üyeliği sınavı oluyor. Nisan’da bir alım daha yapılacak. Sözleşmeli personelalım sınavı da yine bu ay içerisinde düzenlenmesi bekleniyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Müfettiş Yardımcılığı Sınavını ise Eylül’de düzenlenmeyi planlanıyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here