Ana sayfa Arşiv Diyanet, 2019 Yılındaki Personel Alımlarını ve Mülakat Tarihini Açıkladı

Diyanet, 2019 Yılındaki Personel Alımlarını ve Mülakat Tarihini Açıkladı

546
Diyanet İşleri Başkanlığı

Diyanet 2019’daki alımlar ve mülakat tarihlerini 2018 Aralık ayında açıklamıştı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2018’in Aralık ayında yayınladığı sınav takvime göre Nisan ayında alımları yapacağı mülakatları yapması bekleniyor. Mülakat tarihi olarak net bir bilgi olmasa da 2019 yılının Nisan ayı içerisinde alımların yapılacağını açıklamıştı.

Sözleşmeli imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kur’an Kursu öğreticisi olmak üzere Nisan ayı içerisinde yapılacağı planlanan Diyanet personeli alımları için net bir tarih yok. Ancak resmi sınav takviminde Açıktan atama izni verilmesi halinde alım sınavının gerçekleşeceği yazıyor.

Diyanet, 2019 Yılı Muhtemel Sınav Takvimini Yayınladı

Sosyal medyada bir çok imam hatip, müezzin kayyım ve Kuran kursu öğreticisi alımların hangi tarihte yapılacağı ile ilgili sorular yöneltmeye başladı. Diyanet’in yayınladığı yıllık sınav takviminde yapılacak olan mülakat sınavının Nisan ayında gerçekleşmesi muhtemel gözüküyor.

İşte Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sözleşmeli personel alımının tarihleriyle ilgili sınav takviminin görüntüsü:

Diyanet’in 2019’da yapacağı imam, müezzin ve KKÖ alımı sayısı

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019’da 6 bin 100 personel alımı yapacak. Diyanet başta 4 bin imam-hatip, 400 müezzin-kayyım, 50 Kur’an Kursu Öğreticisi olmak üzere sözleşmeli ve kadrolu olmak kaydıyla alımlarını gerçekleştirecek.

200 kadrolu, 5 bin 900 sözleşmeli olarak 6 bin 100 personelin Diyanet bünyesine dahil edilecek. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılında kadrolu 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım 50 Kur’an kursu öğreticisi alımı yapılmasına kesin gözle bakılıyor. Kurum ayrıca bin 500 Kur’an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak. Diyanet İşleri Başkanlığı’da böylelikle toplam 6100 personeli işe alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here