Ana sayfa Arşiv Diva-Sen’de Genel Başkan Yeniden Mustafa Çopursuz Oldu

Diva-Sen’de Genel Başkan Yeniden Mustafa Çopursuz Oldu

273

Diyanet sendikaları arasında en fazla üyeye sahip 3. sendika olan Diva-Sen, 27-28 Nisan 2019 tarihinde düzenlediği 5. Olağan Genel Kurulda başkanını seçti.

Başkanlık yarışındaki tek aday mevcut Genel Başkan Mustafa Çopursuz oldu. Seçimlere tek listeyle girilen genel kurulda, Çopursuz yeniden Diva-Sen Genel Başkanı olarak seçildi.

Genel Başkan Mustafa Çopursuz, kongrede konuştu:

“Diva-Sen, ilkeli, dürüst sendikacılık anlayışından asla taviz vermeden, kurum ve ülke aidiyetini en üst düzeyde tutan, sendikal kültür ve ahlakı olmazsa olmaz kabul eden bir sivil toplum kuruluşudur.

Diva-Sen kurulduğu günden beri üyelerinin özlük, mali ve sosyal hakların iyileştirilmesi konusunda saha çalışmaları yapan, teşkilatın her alanda sorunlarına vakıf olup çözüm önerileri üreten model alan değil model olan sendikadır.
Diva –Sen, asla birileri tarafından kurdurulan sarı sendika değil, istişare ve istihare ile kurulan bir sendikadır.

Diva-Sen’in vizyon ve misyonunda vesayetçi sendikacılık anlayışı yoktur. Çünkü vesayetçi anlayışla yapılan sendikacılıkla yetkili olunur ancak asla etkili olunmaz. Dolayıysa istenilen kazanımlar elde edilemez.

Diva-Sen, cennet vatan bu güzel ülkemizin bölünmez bütünlüğünü kırmızıçizgisi olarak belirlemiş, 15 Temmuz hain FETÖ/PDY darbe kalkışmasında darbeye karşı olduğunu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanında yer aldığımızı darbe gecesi saat 00.52’de en erken deklare eden tek sendikadır.

Adaletin, liyakatin, ehliyet ve sadakatin itibar görmediği bir yerde her türlü paralel yapılanmaların ve şer güçlerin ekmeğine yağ sürülmesi kaçınılmazdır.

Yeni bir dört yıllık dönem için şahsım ve yönetimime kıymetli delegelerimiz hüsnü teveccühünüzle görev verdiniz. Hepinize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim utandırmasın. Mahcup etmesin. Üzerimize çok ciddi sorumluluklar yüklediniz. Gecemizi gündüzümüze katarak yeni ekibimizle usanmadan, bıkmadan çalışıp sizlerin sorunlarınıza çözüm üretmek için çalışacağız.

Kongremizin başta camiamıza, sendikamıza ve ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni eder hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

Diva-Sen’in yeni yönetim kurulu listesi ise şu şekilde oluştu.

Genel Başkan: Mustafa ÇOPURSUZ
Genel Başkan Vekili: Memet ATEŞ
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler): Osman TAŞÇI
Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma): Abdullah ÇAY
Genel Başkan Yardımcısı (Toplu Görüşme/Mevzuat): Nihat BAYRAKTAR
Genel Başkan Yardımcısı (Basın Yayın): Mehmet Naci ÖZAY
Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim, Sosyal İşler): Ferşat KOCAMAN

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here