Ana sayfa Arşiv DİTİB Üyesine Bıçaklı Saldırı!

DİTİB Üyesine Bıçaklı Saldırı!

157

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çelik, FETÖ mensubu olduğu iddia edilen iki kişi tarafından saldırıya uğrayarak bıçaklandı.

DİTİB’in resmi web sitesi üzerinden Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamaya göre Yönetim Kurulu üyesi Savaş Çelik, Almanya’nın Baden Württemberg eyaletine bağlı Bretten kentinde bıçaklı saldırıya uğradı. Çarşamba günü saat 23.00 sularında meydana gelen olayda, Savaş Çelik’in FETÖ mensubu maskeli iki kişi tarafından kelepçelendiği tehdit edilerek bıçaklandığı açıklaması yapıldı.

DİTİB, saldırıyı kınadı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği, Yeşil Camii Yönetim Kurulu Üyesine yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada saldırıyı düzenleyenlerin FETÖ üyesi olduklarını söylediği, olayın diğer saldırılardan farklı bir boyutta olduğunu ve olayın polise bildirildiği belirtildi.

DİTİB’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Çarşamba günü saat 23.00’da Bretten DİTİB Yeşil Cami Yönetim Kurulu üyemiz Sayın Savaş Çelik’e karşı menfur bir saldırı gerçekleşmiştir. Bretten DİTİB Camii Başkan Yardımcımız gece vakti iki kişi tarafından kelepçelenmiş, tehdit edilmiş, bıçakla yaralanmış ve bir tabancanın kabzasıyla başına vurularak darp edilmiştir. Kendilerinin FETÖ üyesi olduğunu söyleyen saldırganlar bazı isimler verip tehditler savurarak olay yerinden uzaklaşmışlar. Konu hemen polise intikal ettirilmiş ve gerekli bilgiler verilmiştir. Bu saldırı ile daha önce DİTİB camilerimize karşı yapılan terör saldırıları farklı bir boyut kazanmıştır. DİTİB camiası olarak yetkililerden olayın bütün yönleri ile araştırılarak bir an önce aydınlatılmasını ve DİTİB camileri ve yöneticilerinin güvenliği konusunda daha hassas tedbirler alınmasını talep ediyoruz.” denilerek olayın araştırılıp, konu hakkında aydınlatılarak önemli tedbirler alınmasını istedikleri belirtildi.

Kurum, son olarak olayın takipçisi olacaklarını ekleyerek yaralanan Başkan Yardımcısı Savaş Çelik’e şifa dileyerek, saldırıyı kınadıklarını belirtti.

“DİTİB camiası, her zaman kavga ve şiddetten uzak mutedil bir camiadır. Bu olayda da serinkanlılığını koruyacak, aklı selim üzere hareket edecek, provokasyona düşmeyecek ama konunun takipçisi olacaktır. DİTİB olarak Sayın Başkan Yardımcımıza Allah’tan şifalar diliyor, bütün aile olarak yanında olduğumuzu ifade ediyor ve bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here