Ana sayfa Arşiv Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Abdullah Kahraman Atandı

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Abdullah Kahraman Atandı

623

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Abdullah Kahraman görevlendirilirdi.

Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere içinde Diyanet İşleri Başkanlığı da bulunan 8 kuruma ilişkin atama kararları Resmi Gazetede yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ilişkin atama ise Din İşleri Yüksek Kurulu üyeliğine oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla alınan atama kararına göre Prof. Dr. Abdullah Kahraman, DİB Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi olarak atandı.

Eski Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dekanı olarak görev yapan Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Din İşleri Yüksek Kurulu’na atandı.

Prof. Dr. Abdullah Kahraman

Peki Prof. Dr. Abdullah Kahraman kimdir?

1964 yılında Baybut ilinde doğan Abdullah Kahraman, ilkokul eğitimini Bayburt’ta tamamladı. Üsküdar İmam-Hatip Lisesinden ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Kahraman, bir süre öğretmen olarak görev yaptı. Ardından 1994 yılında Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne İslam Hukuku Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1997 yılında Doktor, 1998 y‎ıllarında ise Yardımcı Doçentliğe, 2003 tarihinde Doçent ve 2008 yılında ise profesörlüğe atandı. 2004-2007 yılları arasında Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim üyeliği ve idareci olarak görev yaptı. Arapça ve İngilizce olmak üzere iki dil bilmektedir. Abdullah Kahraman’ın eski görevi ise Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi dekanlığı oldu. Son olarak Cumhurbaşkanı imzasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliğine atandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here