Ana sayfa Diyanet Görevlileri Din görevlisi Kamil Erdoğan, YouTube’da dini video içerikleri üretiyor

Din görevlisi Kamil Erdoğan, YouTube’da dini video içerikleri üretiyor

513

DİNİHABERMERKEZİ.COM / ÖZEL HABER – Konya’nın Hadim ilçesi Gezlevi Büyük Camii’nde görev yapan din görevlisi Kamil Erdoğan, kurduğu YouTube kanalında dini video içerikleri üretiyor. 5 yıldır amatör olarak film, belgesel ve röportaj dahil bir çok çalışması bulunan Erdoğan, meslektaşlarından destek bekliyor.

“Diyanet camiasının bu mecralarda olması mutluluk verici”

KML Medya ve KML Çocuk adlı iki YouTube kanalında profesyonel çekim ve kurgu araçlarıyla popüler konseptlerde video içerik hazırlayan din görevlisi Kamil Erdoğan, “Diyanet camiasının bu gibi sosyal medya mecralarında faaliyet göstermesi ve buralarda içerik üretmesi beni memnun ediyor. Bu mecralarda ne kadar içerik üretirsek o kadar kişiye ulaşma imkanı yakalarız” ifadelerini kullandı.

Çocuklara da hitap ediyor

Din görevlisi Erdoğan, KML Çocuk YouTube kanalında da çocuklara yönelik dini video içerikleri üretiyor. Görev yaptığı mahallede yaşayan çocuklar ile iyi bir şekilde iletişim halinde olan İmam-Hatip Kamil Erdoğan, hem mahalledeki çocuklarla vakit geçiriyor, hem de YouTube’daki çocuk kitlesine İslam’ı sevdirerek ilgisini çekmeye çalışıyor.

Nasıl destek verebilirim?

Kanala destek vermek ve içeriklerinden yararlanmak isteyenler aşağıdaki linklerden YouTuber kanallarını inceleyebilir, yararlanabilir ve abone olabilir.

KML Medya

KML Çocuk

YouTube’da inanılmaz bir çocuk izleyici kitlesi bulunuyor

Dünya’da ve Türkiye’de en fazla ziyaretçiye sahip video içerik platformu Youtube’da çocuklara yönelik içerik üreten kanalların abone sayısı milyonları, toplam izleyici sayısı ise milyarları aşabiliyor.

Bu kanallar, genellikle oyuncak tanıtımı içeren ve pahalı oyuncakları çocuklara özendirmek amacıyla videolar yayınlıyor. Bazı kanallar ise günlük çeşitli challenge denilen meydan okuma konseptinde hazırlanan videolar oluyor.

Türkiye’de en fazla aboneye sahip kanallardan birisi de Enes Batur. Bu kanalın ise toplam 14 milyona yakın abonesi var. Kanal içeriği ise ne bilgilendirici ne de öğretici materyaller içeriyor.

Bunu göz önünde bulundurduğumuzda İslami YouTube kanallarının sayısı da yok denecek kadar az.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here