Ana sayfa İslam Dünyası Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır

171

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısı öncesi açıklama yaptı. Erdoğan, İzmir’de cami hoparlörlerinden müzik yayınına tepki göstererek, “Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısının açılış konuşmasını yaptı. İzmir’de cami hoparlörlerinden müzik yayınına tepki gösteren Erdoğan, “İzmir’de cami hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor. Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Bakanlıklarımız ve tüm kurumlarımız salgın sürecinde tarihi başarılara imza attı. Ülkemiz başarılı bir süreç yönetimi gösterdi. Bugün her bakımdan gelişmiş ülkelerin dahi ilerisinde bir yerde olduğumuzu görüyoruz. Her fırsatta tekrar ettiğim gibi ülkemizde ve dünyada günlük hayat yeni kurallara göre işlemek durumundadır. Maske, fiziki mesafe, temizliğe riayet diye özetleyebileceğimiz yeni bir düzene geçiyoruz. En küçük bir ihmal salgının yeniden hortlamasına yol açabilir. Böyle bir durumunda ne derece ağır ekonomik ve sosyal koşullara yol açabileceğini geçtiğimiz günler göstermiştir. Sizlerden maske, sosyal mesafe gibi uygulamaların tavizsiz takip edilmesini istiyorum. Derhal tedbir alınmasını sağlamalısınız.

Yaşadığımız her büyük sıkıntı gibi salgın sürecinin de bir imtihan olduğu bilinci ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tüm imkanları seferber ediyor, var gücümüzle gayret gösteriyoruz. Her kesimin ihtiyaçları için ayrı çözümler üreterek menfi etkileri azaltmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 5.5 milyon vatandaşımıza 1000’er lira destek ile sahipsiz olmadıklarını gösterdik. Herkesin yıl sonuna kadar önünü görebilmesini sağladık.

CAMİ HOPARLÖRLERİNDEN MÜZİK YAYINI

Ülkenin önüne takoz olmayı, milletin değerlerine husumeti, devleti yıpratmayı temel siyaseti haline getiren CHP yine çirkin yüzünü sergilemekten geri durmuyor. İzmir’de cami hoparlörlerine sızan alçaklar saygısızca yayınlar yaparken, o ildeki CHP yöneticileri zevkten dört köşe bu rezilliği aktarıyor. Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır.

Vefa Sosyal Destek gruplarına bir PKK’nın bir de CHP’nin saldırmış olması ispatıdır. Bunların birbirinden farkı yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here