Ana sayfa Haber Cübbeli Ahmet Hoca, imam-hatiplere ve ilahiyatlara ilişkin sözlerine açıklık getirdi

Cübbeli Ahmet Hoca, imam-hatiplere ve ilahiyatlara ilişkin sözlerine açıklık getirdi

51

Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, haftalık vaazında bir canlı yayında imam-hatiplere yönelik söylediği ifadelere açıklık getirdi. Cübbeli Ahmet Hoca, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programında “Çocuklarınızı imam-hatip liseleri ve ilahiyatlara göndermeyin” çağrısında bulunmuştu.

Ünlü, kendi sosyal medya hesabından yayınladığı haftalık vaazında “Çarşafla gidip başı açık çıkan var. Kaç kişi telefon etti, bildirdi. Efendim, kız kardeşimiz gönderdim; çarşafla gitti, başı açık çıktı geldi.” ifadelerini kullanırken, imam-hatiplere karşı olmadığını da belirterek “Biz imam hatiplere kurumsal olarak karşı değiliz. Kapanmasından taraftar değiliz. Ama madem burada din ilmi hizmeti veriliyor, burada itikat bozukluğuna mahal olamaz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Diyanet’e kafir diyen hocanın imam-hatiplerde öğretmenlik yaptığını da söyleyerek, “Çünkü, Cemil Kılıç denen adam, senelerce Sarıyer İmam Hatipte hocalık yaptı. Diyanet’in tümüne kafir diyor, Tayyip Bey’e kafir diyor.. Yahudi’nin kafasına hizmet eder tam bir proje adamı” ifadelerini kullandı.

“Sarsmak, kendinize gelin demek için söyledim”

Cübbeli Ahmet Hoca: “Ben asla kurumların düşmanı değilim. Göndermeyin demedim. Ama bu bir sallamak için bir sarsmak için, bir kendinize gelin demek için. Ağzımdan öyle çıktı. Bazı kişilerin yaptığı, tümüne mal edilmez. Haklısınız…”

İmam-hatiplere ve ilahiyatlara yönelik ifadelerinin ardından attığı “İmam-Hatiplerin son düşmanı Cübbeli” başlığı ile gündem olan Yeni Şafak gazetesine de “Yenişafak bizi düşman ilan etti imam hatiplere. Mahmut Efendi Hazretlerinin ses kaydı var zaten, Yenişafak yalancıdır diye.. Haberlere çıktı, ses kaydı var. Ben imam hatip düşmanı mıyım, niye düşman olayım ya…” şeklinde cevap verdi.

Cübbeli Ahmet Hoca, Yeni Şafak ve Akit grubuna Twitter üzerinden bir mesaj yazdı. İşte o mesaj:

“Ey Yeni Şafak ve Akit Grubu içerisindeki tahrikçiler! İmam Hatipler hakkında başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere şuurla ıslâha çalışanları nasıl takdîr ettiğimi ama görevi olduğu halde vazîfesini ihmâl eden dernek ve vakıfları nasıl tekdîr ettiğimi dinlerseniz benim kuruma değil İçinde bulunan bâzı itikâdî yanlışlara karşı olduğumu anlayacaksınız!”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here