Çocukların Camiye İlgisini Artırmak İçin Fayton Tipi Bisiklet Tasarladı

410

Cami imamı mahalledeki çocukların ilgisini camiye çekmek için fayton tipi bisiklet tasarladı. Çocuklar camide hem namaz kılıyor, hemde güzel vakit geçiriyor.

Zonguldak’ta bir imam çocukların ilgisini camiye çekmek için iki bisikletin parçalarından faydalanarak fayton tipi 4 tekerlekten oluşan iki pedallı bir bisiklet tasarladı. Çocuklar camiye geliyor, namaz öncesi ve sonrasında bisiklete binerek zaman geçiriyor.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Temenler Mahallesi Camisinde görev yapan imam Sabri Çakmak, mahalledeki çocukların camiye ilgisini artırmak için iki pedallı ve arka tarafına oturulabilen fayton tarzı bisiklet yaptı. Kendi imkanlarıyla etraftan toparladığı parçaları birleştirerek oluşturduğu fayton bisiklet, hem çocukların ilgisini çekti hemde camiye devamlılığını sağlamış oldu. Çocukların gönülleri hem mahalle imamlarına hemde camiye ısındı.

Cami cemaatinden destek ve takdir topladı

Temenler Mahallesi Cami İmamı Sabri Çakmak’ın camiye ilginin artması için tasarladığı fayton tipi bisiklet, cami cemaatinden ve mahalle halkından tam not aldı.

Sosyal medyada da büyük ilgi gördü

Cami imamı Sabri Çakmak’ın tasarladığı fayton tipi bisikletin görüntüleri Diyanet Görevlileri Facebook Sayfamıza ulaştı. Paylaştığımız görüntüler kısa sürede beğeni ve yorum aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here