Ana sayfa Diyanet Camilerde cuma namazı için tarih belli oldu! İşte normalleşme planında yer alan...

Camilerde cuma namazı için tarih belli oldu! İşte normalleşme planında yer alan aşama!

Camilerde Cuma namazı ve cemaatle namaz kılınması için tarih belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde normalleşme adımları titizlikle ele alındı. Bu kapsamda camilerde Cuma namazları yeniden kılınmaya başlanacak. Eğer her şey yolunda giderse Cuma namazları için belirlenen tarih 12 Haziran olarak ön görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısında normalleşme adımları ele alındı. Normalleşmenin ikinci aşamasında kafe ve restoranlar belirli kısıtlamalarla açılacak, Temmuz ayında tiyatrolara gidilebilecek. Cuma namazlarının ise 12 Haziran’da başlaması hedefleniyor.

CUMA NAMAZLARI CEMAATLE NE ZAMAN KILINABİLECEK?

Hürriyet’in haberine göre; 4 aşamadan oluşan normalleşme adımlarının ikinci aşamasında sokağa çıkma kısıtlamalarının kademeli olarak kaldırılması planlanıyor. 65 yaş için serbest gün sayısı artacak. Kafe ve lokantalar belli sınırlamalarla hizmet verecek. Camilerde cuma namazının dış mekan ile birlikte topluca kılınmaya başlaması eğer her şey yolunda giderse 12 Haziran olarak değerlendiriliyor. Cuma namazında fiziki mesafe ve maske zorunlu olacak.

Kaynak: A Haber ve Hürriyet