Ana sayfa Arşiv Cami İmamı Namaz Çıkışında Silahlı Saldırıya Uğradı!

Cami İmamı Namaz Çıkışında Silahlı Saldırıya Uğradı!

211

Samsun’un Canik ilçesinde bir caminin 17 yıllık imamı Kerim Işıtan, namazın ardından bisikletiyle evine giderken uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Samsun’daki Ayşe Hatun Cami’nde 17 yıldır görev yapan imam Kerim Işıtan (50), yatsı namazı sonrası camiden çıkıp evine gitmek için bisikletine bindi. Ana yola çıkacağı sırada önüne çıkan bir kişi elindeki tabanca ile imam Işıtan’a ateş açtı. Işıtan sol bacağına isabet eden tek kurşunla yaralanırken, saldırgan yaya olarak kaçtı.

Yerde acı içinde kıvranan Işıtan, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekibi tarafından Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yakınlarını telefonla arayarak bilgi veren Kerim Işıtan, “Ben ufak bir kaza geçirdim, hastanedeyim şimdi haberiniz olsun” dedi.

Olayla ilgili polis tarafından soruşturma başlatıldı.

Bizde Dini Haber Merkezi (www.dinihabermerkezi.com) olarak yaralı din görevlisi meslektaşımıza acil şifalar diliyoruz. Bu çirkin saldırıyı kınıyor, faillerinin en kısa sürede bulunarak cezalandırılması temennisinde bulunuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here